‘’ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN YA’’

‘’ALLAH HEPİNİZİN BELASINI  VERSİN YA’’

 Yağmurlu havaya karşın işini yapmaya çalışan motosikletli kurye, telefonuyla ilgilenip kırmızı ışıkta geçen yayaya çarpmamak için kaza yaptı. O, her gün yaşadığı duruma isyan ettiği sırada, onlarca kişi göz göre göre kırmızı ışıkta geçmeye devam etti.

Karedeniz Ereğli çarşı merkezinde, ‘kronik sorun’ haline gelen ‘yayaların kırmızı ışıkta geçmesi’ adeta ‘kabak tadı vermeye’ başladı. Polisin yüzlerce kez yaptığı onlarca uyarı, kaymakam ve emniyet müdürünün bizzat gerçekleştirdiği ‘kırmızı ışık’ denetimleri ve yine onlarca yapılan haberlere bu kişiler ‘bana mısın?’ demiyor. Devrim bulvarında ki trafik ışıklarda, bugüne kadar sayısız trafik kazası yaşandı. İki adet trafik direğinin üstüne konan ve yayaların karşıya geçmek istediği sırada basması gereken iki adet butonu yayalar umursamadığı için trafikte kaos oluştu. Bildiğini okuyan yayalar hem kırmızı ışıkta karşı geçiyor hem de sürücülere ‘niye yavaşlamıyorsun’ diye kızıyor.
OLAN MOSİKLET KURYESİNE OLDU!
Akşam saatlerde, yine aynı manzaranın görüldüğü anlarda; bir kişi, elindeki telefona bakarak kırmızı ışıkta karşıya geçti. Paket Taxi işi yapan motosikletli kurye, önüne çıkan o kişiye çarpmamak için motosikleti devirdi. Heybesindeki siparişleri etrafa saçıldı. Motosikletli, ışıkta geçen kişiye tepki gösterdi. Adeta çılgına dönen sürücü, “yahu yeter artık. Niye yapıyorsunuz bunu? Bayram arifesi abi, yetiştirmeye çalışıyorum. Bunu neden yapıyorsunuz ya? Allah hepinizin belasını versin ya. Bıktım ya bu şehirden. Ne biçim insansınız ya. Yazıklar olsun ya. Bu kadar mı insafsızsınız ya” sözleri ile her gün yaşadığı çaresizliği haykırdı.
ARAÇLARA CEZA KESİLİYOR, YAYALARA NEDEN KESİLMİYOR?
Sürücüler, Devrim bulvarında yaşanan ‘ışık’ sorununa çözüm istiyor. Kırmızı ışıkta geçenlere, yaya geçitlerini kullanmayıp yolun ortasında yürüyenlere de trafiği tehlikeye düşürdükleri için ceza kesilmesini istiyor.        

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48