Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Zonguldak’ta

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Zonguldak’ta

Anadolu Sağlık-Sen Genel Başkanı Necip Taşkın ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere    Zonguldak’a geldi.  Heyet İlk olarak Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret ederek sağlık alanında çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Sağlık  İş kolunda Türkiye’de beşinci büyük sendika olan Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın ve beraberindeki heyet Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'a nezaket ziyaretinde bulundular, faaliyetlerine yönelik bilgi sundular.

Akabinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç Özcan Pişkin ve hastane yönetimi ziyaret edilerek, pandemi gölgesinde sağlık alanında son yaşanan gelişmeler değerlendirildi. Genel Başkan Taşkın; Üniversite hastanelerinin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazın sürdürülebilir olmadığı, mevcut uygulamalar ile sorunun aşılamayacağı, şu an hizmetin devamının personelin fedakarlığı ile yürütülebildiği hususlarının altını çizdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof Mustafa Murat Koçak ile yapılan görüşmede ise, pandemi döneminde ağız ve diş sağlığı tedavilerinin uzunca bir süre yapılamamasından kaynaklı oluşan yoğunluk gözlerden kaçmadı. Genel Başkan Taşkın; “Zonguldak’ta kurulan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin Batı Karadeniz illerine hizmet etmenin yanı sıra, Ankara ve İstanbul’dan tedavi amacı ile gelen çok sayıda hastaya da hizmet vererek bölgenin parlayan yıldızı olduğunu memnuniyetle izliyoruz” dedi.

Heyette Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Demirel ile Mustafa Üke, Ankara Şube Başkanı Muhammed Kılıç, Bartın İl Temsilcisi Serpil Konca Karagöz ve Zonguldak İl Temsilcisi Barış Fidan yer aldı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48