ARAÇ KUYRUĞU 5 KİLOMETREYİ BULDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde tatilcilerin dönüşe geçmesi ve Ereğli Demir Çelik Fabrikaları. T.A.Ş.’nin (ERDEMİR) bayramın ardından sevkiyata başlaması Zonguldak-İstanbul yolunda yaklaşık 5 kilometre araç kuyruğu oluşmasına neden oldu.

ARAÇ KUYRUĞU 5 KİLOMETREYİ BULDU
gundemeregli.com Kdz. Ereğli’de vatandaşların bayram sonrası dönüşleri çileye dönüştü. Ramazan Bayramı sonrası Zonguldak Merkez ve diğer ilçelerden İstanbul’a dönüş yoluna çıkan sürücüler Ereğli ilçesinde uzun araç kuyruklarıyla karşılaştı. Yollardaki araç sayısının aniden artması, Ramazan Bayramı sürecince duran sevkiyatı Erdemir’in bu gün itibariyle başlatması nedeniyle yüzlerce TIR’ın çalışmaya başlamasıyla trafikte uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Tüm bunlara devam eden yol çalışmaları ve trafiğin tek şeritten verilmesi eklenince sürücüler İstanbul istikametine ilerlemekte güçlük çekti. Sürücüler araçları ile Ereğli’den Gülüç Beldesi çıkışına kadar olan 5 kilometrelik mesafeyi 45 dakikada geçmek zorunda kaldı. 

Uzun araç kuyruğunun yanı sıra kavşaklardaki dönüşler sırasında kaza yapan bazı sürücülerin kavgasını ise araya giren polis önledi. İlçede Devrek Yolu kavşağı ile Kışla Kavşağı arasında boş olan ve yapımı halen devam eden yolu kullanarak öne geçmek isteyen bazı araç sürücüleri, yolun kapalı olduğunu anlayınca tekrar geri dönmek zorunda kaldı.

Ereğli ilçesinde özellikle Erdemir’in TIR sevkiyatının yapıldığı Kışla kavşağındaki giriş çıkışlarında sürücüler arasında sert tartışmalar yaşandı. Trafik polisleri uzun kuyruklar oluşup tıkanan yolu açmak için yoğun çaba gösterdi.

Bugün saat 17.00’den itibaren Kepez ile Gülüç Beldesi arasında başlayan trafik yoğunluğu 5 kilometre boyunca halen devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 07:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Suat
Ali Suat - 8 yıl Önce

Köprülü geçişin uzman kişilerce şehirdeki mühendis odaları ve şoförler odası isıl eleştirileri önlemek için alelacele hazırlanıp yapılmış bir proje olarak kle ilgili sivil toplum kurularının görüşü alınarak projelendirilseydi sanırım ilçenin trafiği daha rahatlatılabilirdi.
Elma Tepe ile BİM arasında köprü kurulmuş oldu. Oysa esas trafik yoğunluğu Yeşiltepe istikametindeki şehirlerarası yolda. Köprü en azından Elma Tepeden Ereğli ve Yeşiltepe tarafına doğru Y şeklinde olabilirdi, ya da başka şekilde çözüm getirici olabilirdi.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48