Atatürk ve İstiklal Marşı sevgisi genç yaşlı tanımadı

ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 101. YILI VE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA KORONA VİRÜS SALGINI TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZCE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ SAAT 19.19’DA PROGRAM DÜZENLEDİ. ANITPARK MEYDANI'NDA OTOBÜSTEN OKUNAN İSTİKLAL MARŞI'NA GENÇ YAŞLI TÜM VATANDAŞLAR EVLERİNİN BALKONLARINDAN EŞLİK ETTİ.

Atatürk ve İstiklal Marşı sevgisi genç yaşlı tanımadı

DÜZCE (İHA) – Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla korona virüs salgını tedbirleri çerçevesinde Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü saat 19.19’da program düzenledi. Anıtpark Meydanı’nda otobüsten okunan İstiklal Marşı’na genç yaşlı tüm vatandaşlar evlerinin balkonlarından eşlik etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yılı korona virüs salgınına denk gelince programlar da katılım olmadan yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Anıtpark Meydanı’nda program düzenledi. İl Müdürlüğüne ait otobüsten okunan İstiklal Marşı’na vatandaşlar evlerinin balkonlarından eşlik etti. Özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençler ellerine aldıkları Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle İstiklal Marşı’na ve öncesinde okunan marşlara eşlik etti.

Gençlik Merkezi Lideri Ahmet Yılmaz, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak saatlerimiz 19.19’u gösterirken İstiklal Marşı’nı vatandaşlarımızla birlikte okuduk. Sağolsunlar bize eşlik ettiler” dedi.

65 yaş üstü vatandaşların Atatürk posterlerini ellerine alarak önce sallamaları, sonra ise kalplerinin üzerine bastırması ise yürekleri kabarttı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48