BEÜ'NÜN 12 PROJESİNE TÜBİTAK'DAN DESTEK!

BEÜ'NÜN 12 PROJESİNE TÜBİTAK'DAN DESTEK!

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK), Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (ZBEÜ) 12 projesine destek verdiği bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen ‘2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’nın 2021/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları duyuruldu.

Üniversitemizin 21 proje başvurusundan 12’si destek almaya hak kazandı. Destek kazanan öğrenciler, program kapsamında projelerini gerçekleştirmek için 4,000 TL’ye kadar destek alacaklar.

Destek kazanan 2209-A programı projelerinden 4’ü Moleküler Biyoloji ve Genetik, 2’si Kimya, 1’i Okul Öncesi Öğretmenliği, 1’i Elektrik Elektronik Mühendisliği, 1’i Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık, 1’i İnşaat Mühendisliği, 1’i Biyoloji ve 1’i Tıp bölümü öğrencilerinin projelerinden oluşuyor.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, açıklamasında, programa başvuru yapan öğrencileri ve proje başvurularında danışmanlık yaparak öğrencilere destek olan bütün öğretim üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

2022 yılı Mart-Nisan aylarında tekrar başvurulara açılması değerlendirilen 2209-A programında daha iyi neticeler alabilmek için şimdiden hazırlıklara başlanması gerektiğini belirten Rektör Çufalı, program ile ilgili bilgi veya destek talepleri için Teknoloji Transfer Ofisi ile (tto@beun.edu.tr) iletişime geçilebileceğini belirtti.’’

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48