‘’BU HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR!’’

‘’BU HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR!’’

Kdz. Ereğli Kaymakamı ve Kdz.Ereğli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yapıcı, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kamuoyuna yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kdz.Ereğli Kaymakam Mehmet Yapıcı konuya ilişin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
“Basın ve Yayın Kuruluşlarında ve Sosyal Medyada yapılan bazı asılsız haberler üzerine aşağıdaki açıklama önemli bir zorunluluk haline gelmiştir.
Şöyle ki;
1- Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı’na Sayın Ahmet ERMAN 10.11.2020 tarihinde 1.500.000 TL yardım yapmıştır. Bunun için kendilerine şahsım ve Ereğli halkı adına sonsuz teşekkür ederim.
2- Bu para söylendiği gibi pul olmamış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü’ nün Mastır Planı ve Fakülteler, Kütüphane, İdari Büro, Öğrenci Otomasyon Merkezi ve Yemekhane Blokları Projesi Yapılması İşine ait proje hazırlanmasında kullanılmaktadır.
3- Sayın Ahmet ERMAN’ ın yaptığı bu yardım ile Kdz. Ereğli Kampüs Projesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Arıteknokent3 de Hive Tasarım Teknoloji A.Ş.’ ye 1.000.000 TL + KDV tutarında ihale edilmiştir.
4- Aynı projeyi bugün ihaleye çıkarırsak 5.000.000 TL’ den aşağıya yapmak mümkün değildir. Bu işte Devlete sağlanan fayda en az 3.000.000 TL’ dir.
5- Proje yüklenici tarafından bitirilmiş ve Vakfımıza teslim edilmiştir. Bunun karşılığında bugüne kadar yükleniciye toplam 545.000.00 TL ödenmiş olup, geriye kalan miktar da önümüzdeki günlerde ödenecektir.
Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı olarak Kdz. Ereğli Üniversite Kampüsü yapımı için çalışmalarımız ve hayırseverlerle görüşmelerimiz titizlikle devam etmekte olup inşallah çok kısa sürede sonuçlandırılacaktır.”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48