ÇOCUKLUK ARKADAŞINI ÖLDÜREN ŞAHISIN MAHKEMESİ SONUÇLANDI!

ÇOCUKLUK ARKADAŞINI ÖLDÜREN ŞAHISIN MAHKEMESİ SONUÇLANDI!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 11 Şubat 2021 tarihinde meydana gelen cinayette Barış Merdan’ı ateşli silahla vurarak öldüren Ramazan Öcal’ın mahkemesi tamamlandı. Ereğli Ağır Ceza mahkemesinde görülen davada Ramazan Öcal’a 16 yıl ceza verildiği öğrenildi.

Ereğli’ye bağlı Kışla Mahallesinde 11 Şubat 2021 tarihinde meydana gelen olayda Ramazan Öçal ile Barış Merdan arasında çıkan kavgada Ramazan Öçal belindeki silahı çıkararak ateş ettiği Barış Merdan yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Yaşanan cinayet olayının Ereğli 2. Ağır ceza mahkemesinde görülen davası sonuçlandı. Son mahkemeye çıkan Ramazan Öçal ifadesinde, Barış Merdan’a öldürmek maksatlı değil korkutmak amaçlı olarak ateş ettiğini ve neden öldüğünü de bilmediğini söyledi. Barış Berdan ile çocukluk arkadaşı olduklarını ve cinayetten 1,5 ay önce kendisini Barış Berdan’ın dövmesinden dolayı aralarında husumet olduğunu kaydetti. Akrabasının kendisine ‘Barış seni tehdit ediyor. Seni öldürecek. Kendini koru’ şeklindeki sözlerinin ardından olay günü, olayın olduğu yerde traş olduktan sonra Barış Berdan’ın sesini duyduğunu ve tedirgin olmasından dolayı evinden silahını alıp geldiğini iddia etti.

BANA SİNKAFLI KELİMELER KULLANDI…

Karadeniz Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten İnsan Öldürme’ suçundan yargılanan Ramazan Öcal, daha önceki duruşmalarda, Barış Berdan’ın annesine, eşine ve engelli küçük kızına yönelik küfürler ettiğini, eline cebine  atarak üzerine doğru gelince kendisinin de silahını çıkardığını, Berdan’ın da, “Vurmazsan seni ananı …” diyerek küfür ettiğini, kendisinin de bacağının yanına doğru ateş ettiğini söyledi. Öcal kaçmaya çalıştığı sırada Berdan’ın kendisini yakaladığını, boğuşma esnasında silahın ateş alıp almadığını bilmediğini, ilk ateş açtığında seken merminin isabet etmiş olabileceğini söyledi.

Karar duruşmasında Öcal, daha önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, tahliyesi ve beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Öcal’ı ‘Kasten insan öldürme’ suçundan müebbet hapisle cezalandırırken, haksız tahrik indirimi uygulayarak cezasını 16 yılla cezalandırdı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48