DEVREK BELEDİYE BAŞKANI, ÇETİN BOZKURT’A ADETA ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

DEVREK BELEDİYE BAŞKANI, ÇETİN BOZKURT’A ADETA ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

Zonguldak’ta, günlerdir etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Devrek İlçesi’nde 70 köy yolunun işçilerin haciz işlemi başlatmasının ardından oluşan ödenek sorunu nedeniyle kapalı olduğuna yönelik iddialar ise gündeme bomba gibi oturdu. Olayların ardından birçok tartışma konusu da yaşandı. Yerel gazetelerin sorularını yanıtlayan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a adeta ateş püskürdü. Çetin Bozkurt’un sosyal medyadan yaptığı “Hastaları taşıdık, köy yollarını açtık” başlıklı açıklamaya, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Murat Pulat’tan da destek geldi. İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’yi de eleştiren Pulat, açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışı etkisini sürdürmektedir. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezlerimiz ve köy yollarımızda sıkıntılar yaşanmaktadır. Belediyelerimiz ellerinden geldiğince bu şartlarda mücadele etmektedir. İlçe merkezleri ve mahallelerde çalışmalarını sürdüren Belediyelerimiz vatandaşların imdadına yetişmekte, ilçe sınırları içerisindeki köy yollarına ellerinden geldikçe yardım etmektedirler.
Devrek Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt’un vatandaşların zor durumda kalmamaları için sosyal medya hesabından yaptığı insanlık gereği paylaşım, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’yi rahatsız etmiş görünüyor.
Vatandaşlara faydalı olabilmek, hizmet götürmek ne zamandan beri eleştirilmesi gerekli bir durum olmuştur. Kendi görevlerini yerine getirememeleri zorlarına gitmektedir. Başkanımıza İlçe merkezine hizmet etmesi gerektiği yönünde telkinde bulunuyor. Hizmetlerde bir aksaklık olsaydı bunu bas bas bağırarak her yerde anlatır, ulusal basına kadar taşırdınız.
Bu tip tavsiyeleri kendi partinizin belediye başkanlarına yaparsanız, belki mahalle aralarındaki çöpleri toplayarak çöp dağlarını ortadan kaldırırlar.
Başta Devrek Belediye Belediyemiz olmak üzere tüm Belde, İlçe, İl ve Büyükşehir Belediyelerimizin vatandaşımızın her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarına “derman olmak “ olmak üzere çalışmaktadırlar. Bunlardan rahatsız olacaklarına, işgal ettikleri makamların ağırlığını taşıyarak daha seviyeli bir dil kullanmaya, vatandaşa hizmete öncelik vererek görevlerini yapmaya davet ediyorum.”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48