"Düzce kardeşliğin şehridir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kurtuluş Savaşı yıllarında Düzce ve Yozgat'ta yaşanan elim hadiselerin arka planı maalesef hala tam anlamıyla aydınlatılabilmiş değil"

"Düzce kardeşliğin şehridir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurtuluş Savaşı yıllarında birbirinin ardı sıra Düzce ve Yozgatta yaşanan elim hadiselerin arka planı maalesef hala tam anlamıyla aydınlatılabilmiş değil. Ülkemiz büyüdükçe, demokrasimiz güçlendikçe, Cumhuriyetimiz kökleştikçe yakın tarihimizin bu puslu hadiselerini daha bir özgüvenle tartışabileceğimize doğrusu ben inanıyorum dedi.
AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi, Kalıcı Konutlar Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrenin Düzce ve ülke için hayırlara vesile olmasını temenni etti. AK Partinin kuruluşundan bugüne kadar görev üstlenenlere de teşekkür eden Erdoğan, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diledi. Erdoğan, Maşallah son gelişimden bugüne Düzcenin gelişmeler katettiğini görüyorum. Salon dolu, en az üç misli dışarıda. Dışarıdaki kardeşlerimi de selamladık, böylece buraya geldik. Üniversitemiz öğrenci sayısını iki katından fazla artırarak 30 bine çıkartmış. Kuruluş hazırlıkları süren bilim merkeziyle Düzce, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın izinden gidiyor. Yeni yapılan derslik sayısı bin 230dan bin 810a yükselmiş. Merkezde inşa halinde olan 300 yataklı hastanemiz de, ilçemizde yapılmakta olan hastanelerimiz de hizmete girmiş. Sağlıklı yapılaşma çok öneme sahip. TOKİ bunun öncülüğünü yapıyor. Ulaşımda 78 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 165 kilometreye çıkardık. 15 yılda 9 milyar liralık yatırımla Düzceyi sıkışmış bir şehir olmaktan çıkartıp başlı başına bir marka haline getirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde ülkemizin 80 vilayetiyle birlikte Düzce için de yapacağımız daha çok hizmet var. Önümüzde hem demokrasimizi hem ekonomimizi ileriye götürmek adına bir imtihan daha var. Bu da 2019 seçimleridir. Tam bir seferberlik ruhuyla 2019a hazırlanmak zorundayız. Son yıllarda verdiğimiz mücadelelerin taçlandırmasını 2019da yapacağız. Kongrelerimizi ben bu şahlanışın adeta bir işaret fişeği olarak gördüm. Kastamonuda, Sinopta, Düzcede bunu görüyorum. Siyasi hayatımda ben bu tür kongreler yaşamadım ama şimdi yaşıyorum. 2019 Allahın izniyle bu siyasi değişim ve dönüşümün markası olacak. Bu yola iyi hazırlanmamız lazım. Ana kademe, gençlik kolları, kadın kolları kapı kapı dolaşmak suretiyle bütün bu saldırılara karşı o değişimi ve dönüşümü gerçekleştirmemiz lazım dedi.

Hayır kampanyasının içinde olanlarda beraber olduğumuz arkadaşlarımızın da olması bizi ayrıca üzdü
16 Nisan referandumunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisanda ne oldu gördünüz değil mi? Biz Evet kampanyasını sürdürürken ne yazık ki birileri de tabii Hayır kampanyasını sürdürdü. Hayır kampanyasının içinde olanlarda beraber olduğumuz arkadaşlarımızın olması bizi ayrıca üzdü. Hiç önemli değil. Kişi sevdikleriyle beraber haşrolunacaktır. Siyaset boşluk kabul etmez. Şayet biz vatandaşlarımıza gidip kendimizi, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı doğru şekilde anlatmazsak birileri gider bizi bin bir yalan ve iftirayla başka türlü anlatır. Birileri gider Bolu Dağı tünelini gider patateslerle doldurmaya çalışır, doğalgazla doldurmaya çalışır. Fakat biz bu aklıevvellere işin doğrusunu anlattık. Bolu Dağının nasıl geçilebileceğini gösterdik. Çünkü biz bu yanlışlara izin vermezdik ve vermedik. Bunun için şimdiden çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacak ve bu şekilde çalışmalara devam edeceğiz dedi.

Düzce kardeşliğin şehridir
Düzcenin aynı zamanda kardeşliğin şehri olduğunun altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:
Düzce aynı zamanda kardeşliğin şehridir. Karadenizlisinden Çerkezine, Arnavutuna, son zamanlarda gelen Suriyeli kardeşlerimize kadar farklı kökenlerden, farklı kültürlerden kardeşlerimiz burada huzur içinde, dayanışma içinde yaşıyor. Burada hepsi var. Abaza var, Çerkez var, Gürcü var. Burada bir renk var. Bizim birliğimizi kimsenin bozmaması, bozamaması lazım. Zira biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bu yolda böyle yürüdük. Kurtuluş Savaşı yıllarında birbirinin ardı sıra Düzce ve Yozgatta yaşanan elim hadiselerin arka planı maalesef hala tam anlamıyla aydınlatılabilmiş değil. Ülkemiz büyüdükçe, demokrasimiz güçlendikçe Cumhuriyetimiz kökleştikçe yakın tarihimizin bu puslu hadiselerini daha bir özgüvenle tartışabileceğimize doğrusu ben inanıyorum. Bu vesile ile 15 Temmuzda Özel Harekat Merkezinde alçakça şehit edilen Ufuk Baysan ve tüm şehitlere Allahtan rahmet diliyorum. Ufuk kardeşimin az önce dışarıda annesi ve babasını gördüm. Rabbim cennetine kavuştursun. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48