‘’EĞİTİM-ÖĞRETİME SORUNSUZ ŞEKİLDE BAŞLADIK’’

‘’EĞİTİM-ÖĞRETİME SORUNSUZ ŞEKİLDE BAŞLADIK’’

15 günlük ara tatilin sona ermesinin ardından açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Zonguldak'ta eğitim ve öğretime sorunsuz şekilde başladıklarını söyledi. Yarıyıl tatilinin sona erdiğini ve öğrencilerin ders başı yaptığını ifade eden il Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Zonguldak'ta şu an için öğretmen açığının bulunmadığına dikkat çekerek, 7 bin öğretmen ve 100 bin öğrencinin ders başı yaptığını belirtti. 15 günlük ara tatilde kendilerinin boş durmadığını ifade eden Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, ara tatilde okulların fiziki yapılarını güzelleştirdiklerini ve bir takım eksiklikleri giderme yönünde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Zonguldak'ta öğretmen açığı bukunmadığını sözlerine Ekleyen Aldoğan şunları söyledi;

“Bugün hepimiz çok heyecanlıyız ve çok da mutluyuz. Sevgili öğrencilerimize tekrar kavuştuk. Zonguldak‘ta yaklaşık 7 bin öğretmen ve 100 bin öğrencimiz ile bugün ders başı yapıldı. 15 gün arada biz hiç durmadık zaten, öğrencimizi çok özledik ve öğrencilemiz için en iyi şekilde okullarımızı eğitim öğretime hazırlamak adına çalışmalar yaptık. Okullarımızın fiziki yapılarını, eksikliklerini tamamlama yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Eğitime bugün itibari ile sorunsuz şekilde başladık. Tabii ki okullarımızda pandemi önlemlerini de aldık. Maske, mesafe ve hijyen konusunda çok dikkatliyiz. Aşılama oranımız da çok yüksek. Bizim Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlattığımız kampanya da çok etkili oldu ki bunda İl Sağlık müdürlüğümüzle ortaklaşa bir kampanya yürütmüştük, biliyorsunuz bu çerçevede ulaşılabilir olmak adına okullarımızda aşı otobüsü servisi getirdik ve gençlerimizin aşlanması konusunda onları teşvik ettik. Şu anda bizim isteğimiz mutlu ve sağlıklı bir nesil için geleceğimiz olan çocuklarımızın hak ettiği ortamları yıl sonuna kadar, ikinci dönemi huzurla önce mutluluk ve sağlıkla tamamlayabilmektir.

'ÖĞRETMEN EKSİĞİMİZ YOK'

Okullarımızda öğretmen eksiği yoktur. Tüm branşlarda ki eksik öğretmenlerimiz tamamlandı. Ara tatilde çok sevgili yol arkadaşlarımızdan öğretmenlerimiz de dinlenme imkanı buldular. Ve bugün itibaren taze enerjileri ile özlem gidererek görevlerini bugün itibarlı başladılar. Tabii ki tüm okullarimızı geziyoruz bu hafta boyunca öğrencilerimizle bir araya geleceğiz, öğrencilerimize kavuşmamızın heyecanını yaşayacağız."
 

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48