EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TAKVİMİ BELLİ OLDU

EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TAKVİMİ BELLİ OLDU

EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TAKVİMİ BELLİ OLDU

Binlerce emekli gözünü bu habere çevirdi. 2017 Kurban bayramından önce emekli maaşları yatırılma kararı alındı. Peki bu sene bayram öncesi emekli maaşları ne zaman yatırılacak? Kurbanlık ve bayram alışverişi için bu parayı bekleyenler emekli maaşları Ağustosun kaçında yatacak sorusunun cevabını arıyor. Bu konuya istinade açıklama yapan Bekir Bozdağ emekli maaşları ile ilgili belirsizliğe noktayı koydu.

EMEKLİ MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE HANGİ GÜN YATACAK?

Emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağı emekli vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ederek gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Kurban bayramı takviminin belli olması sonrasında Kurban Bayramı tatili planı yapmak isteyen emekli vatandaşlar için maaşların ne zaman yatırılacağı merak konusu haline geldi. Emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağı konusu Salı günü düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında netleşti. Konuyla ilgili Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısında alınan karar göre emekli maaşlarının yatırılacağı kesin tarihi duyurdu. Bekir Bozdağ’ın resmi açıklamasına göre emekli maaşlarının yatırılacağı tarih bayram öncesine çekilerek emekli vatandaşlar için bayram müjdesi geldi. Bu yıl emekli maaşı ödemelerinin Kurban Bayramı tatiline denk düşmesi nedeniyle emekli maaşlarının kurban bayramından önce yatırılması kararlaştırıldı.

BEKİR BOZDAĞ’IN EMEKLİ MAAŞLARININ YATIRILACAĞI TARİHLE İLGİLİ RESMİ AÇIKLMASI!

Bekir Bozdağ, emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağına ilişin şu ifadelere yer verdi:

Sosyal Güvenlik Kurumumuzdan aylık almakta olan emeklilerimize, SSK kapsamındaki emekliler için her ayın 17 ve 26sı, Bağ-Kur kapsamındaki emekliler için ise her ayın 25-28i arası, Emekli Sandığı kapsamındaki emekliler için ise her ayın 1i ve 5i arası ödemeler yapılmaktadır.

Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır.

Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48