Emniyette Rotasyon Yapıldı! İşte ayrıntılar...

Emniyette Rotasyon Yapıldı! İşte ayrıntılar...

Emniyette Rotasyon Yapıldı! İşte ayrıntılar...

Zonguldak Valisi Mustafa Yorulmaz’ın ‘Emniyette Rotasyon’ haberlerinin ardından rotasyonun bugün itibariyle yapıldığı öğrenildi. 

Zonguldak Valisi Mustafa Yorulmaz’ın Emniyet Müdürlüğündeki polislerle ilgili yapacağı rotasyon çalışması ile ilgili haberler medya da yer aldı. Haberlerin ardından Vali Mustafa Tutulmaz’ın açıklaması ise kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

İl ve ilçe merkezilerinde 10 yılı aşmış polisleri kapsayan rotasyon ile ilgili Tutulmaz’ın “Bugün itibariye aynı ilçede 24 yıldır görev yapan polis memuru var. İlin polis kadrosunun yüzde 25’inden fazlası 10 yılın üzerinde. Bu sürede hizmet etmenin faydasının yanında zararı vardır. Asayiş ve huzurun sağlanabilmesi için emniyet ya da polis veya mülki amirler, kişisel ilişkileri ilerletecek kadar orada kalırsa, tarafsızlığını ve toplumun güvenini olumsuz etkileyecektir. Polisin daha fazla orada kalmak için kimseye dokunmayacaktır. Yani idare etme yoluna gidecektir. Ya da suç örgütlerine yakın olacak veya menfaat teminine meyledecektir. Bugün itibariyle gayri resmi ticaret yapanı var. Suç örgütlerine yakın duranı var. Hiçbir şey yapmayarak dolaylı olarak suç işleyenlere destek olanlar var” sözleri dikkat çekti.

Eğer ki bu şekilde suç örgütleri ile bağlantısı olduğu, yasa dışı işlere karışan, Olaylarda hiçbir şey yapmayarak dolaylı suç işleyen polisler varsa bunlar hakkında neden soruşturma açılmadığı ise merak ediliyor.

ŞARKA GİDECEKLERİN TAYİNİ NEDEN DURDURULDU?

Yapılan rotasyon uygulamasında en büyük sıkıntı ise şark görevi için tayin olacakların tayinlerinin ertelenmesi olduğu ifade ediliyor. Bir sene daha kalmak için dilekçe veren ve rotasyon için de ki polislerin büyük çoğunluğunun dilekçe ile kaldığı Zonguldak’ta yapılan bu işlemin polislere yapılan eziyet olduğu ifade ediliyor. İl ve ilçelerde ki kurulu düzenlerini bozmak zorunda kalacak olan polislerin aileleri de durumdan dolayı olumsuz etkilenmiş oldukları belirtildi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48