Erbirlik Kooperatifi Seçkin Turhan ile devam dedi

Erbirlik  Kooperatifi  Seçkin Turhan ile devam dedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi 5. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede tek liste olarak girilirken, mevcut başkan ve başkan adayı Seçkin Turhan oy çokluğu ile yeniden başkanlığa seçildi.

Gülüç Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongreye Ereğli Şoförler ve Otomobilciler esnaf Odası ve aynı zamanda Kooperatifin Kurucu Başkanı Cevdet Civelek, Ereğli Esnaf Kefalet ve Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Esnaf Kefalet Kooperatifleri Bölge Birlik Başkanı Mehmet Azman, Ticaret İl Müdürü İsmail Maden ile üyeler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kooperatif faaliyetleri, diğer konuların okunması ve ibrazının ardından mevcut başkan ve başkan adayı Seçkin Turhan kongrede selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Turhan konuşmasında “Değerli üyelerimiz öncelikli olarak hoş geldiniz. 04.02.2016 yılında ilk kurulmuş olup, 2016 yılsonunda toplam yıllık gelirimizin 3.285.00,00.- TL olduğu, banka hesaplarımızda ise 12.800,00 TL olduğunu daha önceki genel kurullarda izah etmiştik. Bu güne gelindiğinde ise, 2020 yılı toplam gelirimizin 21.183.000,00.- TL olduğunu toplam varlığımızın ise (kasa+banka+alacaklar+yatırımlar-borçlar) 1.812.425,00.- TL olduğunu ve birazdan mali tablolardan tek tek ayrıntılı olarak mali müşavirimiz tarafından okunacaktır. Görüldüğü üzere bu zaman zarfında kooperatifimizi; tüm gücümüzle çalışmamız, azmimiz ve üyelerimizin çıkarlarını gözetmek sureti ile minimum 6 kat büyütmüş durumdayız. Her ne kadar kooperatifimizin gelmiş olduğu bu günleri gurur ve iftiharla karşılıyor olsak da kendi işimize maalesef aynı yatırımı yapmadık. Çünkü bilmeliyiz ki birlikten güç doğar ve biliniz ki biz bu gücü oluşturduk. Eğer hepimiz birlik içinde hareket ediyor olsak karşımızda ikinci bir güç olmadığını siz de göreceksiniz. Dolayısı ile kooperatifimizin bu günlere gelmesinin altında nasıl ki hepimizin imzası varsa bizim ağzımızdan çıkan her şeyin siz değerli üyelerimizin çıkarları için olacağından çok iyi dinlenmesini ve tatbik edilmesini özenle rica ediyorum.

Tekrar ediyor ve altını çiziyorum karşımızda ikinci bir güç yok. Buna rağmen fiyat politikalarında ödün vermek zorunda kalmamızın tek nedeni, yine bizim içimizdeki arkadaşlardır. Ben biliyorum bu kişilerin kötü niyetli olmadığını. Sorun sadece 3 hamle sonrasını hesap etmiyor veya edemiyor olmasıdır. Oysa biz 3 değil 13 hamle sonrasını okuyabiliyoruz. O yüzden bu davranışlara tavizimiz yoktur çünkü biz 7 kişiyi değil 257 kişiyi temsil ediyor ve koruyoruz. Değerli üyelerimiz; biz sizlerin eline neredeyse her kapıyı açabilecek nitelikte bir anahtar verdik lütfen bu anahtara sahip çıkın ve kıymetini bilin, yani bize inanın bize güvenin çünkü her şey ERBİRLİK için” dedi.

Kooperatifin Kurucu Başkanı Cevdet Civelek, Kongrede Divan Başkanlığına seçilen Ereğli Esnaf Kefalet ve Kooperatif Başkanı Mehmet Azman ve Ticaret İl Müdürü İsmail Maden’de birer konuşma yaparak kongrenin hayırlı olmasını dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi.  Mevcut başkan ve Başkan adayı Seçkin Turhan oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

Başkan Seçkin Turhan ,

Ömer Demir,

Elvan Karadeniz

Selami Hasanoğlu,

Şaban Emir

 Yönetimin önümüzdeki günlerde yapacağı toplantı ile görev dağılımı yapacağı ifade edildi

Gündem

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48