ERDEMİR ÇALIŞANI İŞ YERİNDE KAYBOLDU

ERDEMİR ÇALIŞANI İŞ YERİNDE KAYBOLDU

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (Erdemir), iş yerinde kaybolan işçinin ölümünden şüphe ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, 00.30-08.30 vardiyası için çalıştığı Kok Fabrikası’ndaki iş yerine gelen Erol Bayraktar’ın (49) saat 04.00 sularında ortalarda görünmediğini fark eden mesai arkadaşları arama çalışması başlattı.

Yapılan arama ve araştırmalarda, Bayraktar’ın çalıştığı yerdeki kömür kırma (parçalama) makinesine düştüğü üzerinde duruldu.

Olay yerine gelen polis ekipleri araştırma ve inceleme yaparken,  söz konusu iş yerindeki Baş Mühendis, sistem sorumlusu ve Bayraktar’ın düştüğü tahmin edilen makinenin çalıştırıcısı işçinin ifadesine başvurdu.

İş kazası ile ilgili Savcılık çok yönlü soruşturma başlattı.

Düzce’nin Yığılca İlçesi Hacılar Köyü doğumlu Bayraktar, evli ve 2 çocuk babası.

OLAYLA İLGİLİ ERDEMİR'DEN İLK AÇIKLAMA...

Öte yandan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), iş yerinde kaybolan işçi ile ilgili kısa açıklama yaptı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

Erdemir Kok Fabrikası Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bir çalışanımızdan, 8 Ağustos 2021 tarihinde, Kok Fabrikası kömür hazırlama bünyesinde ekipman temizliği işlemini gerçekleştirdikten sonra haber alınamamıştır. Konuyla ilgili olarak öncelikle resmi makamlarla irtibata geçilmiştir. Soruşturma ve incelemeler halen adli makamlarca devam ettirilmektedir. Resmi makamlarımızın incelemeleri ve sonuçları kamuoyumuz ile paylaşılacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48