Fındıkçıya düşüş darbesi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, oda binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, fındık fiyatındaki düşüşün sürdüğünü söyledi.

Fındıkçıya düşüş darbesi

 

Ordu Ticaret Borsası tarafından 50 randımanlı kabuklu fındığın fiyatının 9,75 liradan duyurulduğunu belirten Soydan, Böylelikle serbest piyasada kabuklu fındığın kilogramı da 9,75 liradan işlem görmeye başladı. Her geçen gün fındık fiyatının düşmesi bizleri çok üzmektedir. dedi.

Fiyatların artmasını bekleyen üreticilerin 9,75 lira karşısında adeta şoku yaşadığını ifade eden Soydan, Şubat ayıda üreticilerimiz adına maalesef beklenildiği gibi geçmemiştir. Aylardır üreticilerimizin mağduriyeti sürüyor. Artık birilerinin buna dur demesini bekliyoruz. diye konuştu. 

Düşen fındık fiyatlarıyla ilgili olarak 27 Şubat Pazartesi günü Orduda geniş kapsamlı toplantı yapılacağı bilgisini de veren Soydan, bu toplantıdan umutlu olduklarını kaydetti. Soydan, düşen fındık fiyatlardan sadece üreticilerin mağdur edilmediğini, manav ve tüccarlarında huzursuz olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48