FİYATI ARTACAK MI?

Ramazan ayı yaklaşırken et fiyatlarının artacağı yönünde ortaya atılan iddialar en yetkili ağız tarafından yalanlandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarının artacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Elimizde bol miktarda kesimlik hayvan var." dedi.

FİYATI ARTACAK MI?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatları konusuna son noktayı koydu. Haber7.comda yer alan habere göre; et fiyatlarının artacağı yönündeki haberleri değerlendiren Bakan Faruk Çelik, “Son günlerde, Ramazana giriyoruz, yaz geliyor diye bir spekülatif bazı değerlendirmeler var şunu ifade ediyorum elimizde hem bol miktarda kesimlik hayvan var hem de besilik 450 bine yakın hayvan var.” dedi.

HAYVAN FABRİKALARI KURULUYOR…
Kendi topraklarımızda kendi hayvanımızı üretip, kendi besimizi üretip, kesip soframıza getireceğiz. diyen Bakan Çelik, hayvanı çoğaltacak fabrikaları kurmak için bu sisteme geçtiklerini ifade etti.
      Çelik, ırk ıslah çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye genelinde ırk ıslahı sağlayacağız. Kurduğumuz 32 ilde 500 hayvanlı merkezlerde hayvanın tanesi 4 bin liraysa 2 bin liraya vereceğiz. Yarısını biz karşılayacağız.

MERALAR ÇOBANLARA VERİLECEK
Bakan Faruk Çelik, küçükbaş hayvancılık ile ilgili yürütülen çalışmalara da değindi ve belirlenen bölgelerde meraların çobanlara verileceğini kaydetti. Bakan Çelik, Meralarda bir vatandaş hayvancılık yapacaksa alacağı hayvan başına yüzde 30 destek veriyoruz meraları da üreticiye tahsis ediyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48