‘’GEÇİNEMİYORUZ! İNSANCA YAŞAM, EMEKTEN VE HALKTAN YANA BÜTÇE İÇİN OMUZ OMUZA!’’

‘’GEÇİNEMİYORUZ! İNSANCA YAŞAM, EMEKTEN VE HALKTAN YANA BÜTÇE İÇİN OMUZ OMUZA!’’

Türkiye’nin önünde kritik bir seçim olduğunu da ifade eden Akdeniz, 3. seçenek tartışmalarına da değindi. Emek Partisi, Sol Parti ve TKP arasında süren görüşmelere değinen Akdeniz “1 yıl önce parti kongremizde 3'üncü bir halk seçeneği yaratmak zorundayız dedik, Cumhur ve Millet İttifakı dışında bir halk seçeneği yaratmalıyız dedik. 1 yıldır da bunun çabası içindeyiz. Bu ülkenin emekçileri Millet İttifakı'nın, Babacanların ekonomi programına yedeklenmemelidir. Platformumuz sadece seçimlerle sınırlı değil. Seçimler sonrasında da gelişebilecek her duruma hazırız. Seçimler bittiğinde de birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Akdeniz'in konuşmasının ardından soru cevap bölümünde çok sayıda katılımcı söz aldı. Emek ve demokrasi güçlerinin birliği ve 3. seçenek üzerine soru ve görüşlerin paylaşıldığı bu bölümde TTK'de yerüstü biriminde çalışan bir maden işçisi de söz aldı. 2018 yılında KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerden olduğunu aktaran maden işçisi, "Biz kadroya alındık, maaşımız artar, koşullarımız iyileşir diye sevinirken bir baktık maaşımız taşeronla aynı seviyede. Evet yan yana gelmeli ve güçlü mitingler yapmalıyız, bu kesinlikle doğru ama nasıl yapacağız? Bizim hep özlemini duyduğumuz emekten yana, sol partilerin yan yana gelmesiydi. Şimdi bu adımlar atılıyor. Bu sevindirici ancak keşke daha önce olsaydı. Size katılıyorum, bu mücadele sadece seçimlerle sınırlı kalmamalı" dedi.

Sol Parti’den İsmail Yıldız ve Uğur Şafak Şeneri HDP’den Zeki Salmanoğlu ile katılımcılardan Recep Adıgüzel ve Ali Rıza Çetin emekçilerin birliği ve üçüncü seçenek üzerine görüşlerini ifade ettiler. Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı ve KESK Zonguldak Şubeler Platformu dönem sözcüsü İsmail Sefertaş, “Geçinemiyoruz! İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” şiarıyla KESK tarafından yapılacak bölge mitingleri öncesinde başlatılan imza kampanyasını duyurdu. Eğitim Sen Zonguldak Şube yöneticisiyken ihraç edilen İsmet Akyol ise Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisiyken ihraç edilen Gökhan Taner Günsan'la birlikte Çaycuma'da neden hedef olduklarını anlatıp ihraç edilme sonrası takipsizlik kararıyla sonuçlanan belgeleri içeren ayrıntılı bir dosyayı Ercüment Akdeniz’e sundu. Konuşmasında Akyol ve Günsan’ın hukuksuz bir şekilde ihraç edilmesine değinen Akdeniz,  dayanışma duygularını iletti.

Soru cevap bölümünün ardından Grup Kömür Karası sahne alarak müzik dinletisi sundu.

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI VE EKREM EKŞİ'NİN YAKINLARINI ZİYARET EDİLDİ

Ercüment Akdeniz, Zonguldak programı kapsamında tahliye edilmesi istenen Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Lokalini ziyaret ederek oda başkanı Çağlar Öztürk ve oda yöneticileri ile bir araya geldi. Zonguldak'ın simgelerinden biri olan yapının tahliye ve yıkım girişimlerine karşı dayanışma duygularını iletti. Akdeniz,  İTÜ Mimarlık Fakültesinde okurken 12 Eylül 1980 Askeri darbesinde gözaltında öldürülen Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği (YDGD) gençlik sekreteri Ekrem Ekşi'nin yakınlarını da ziyaret etti.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48