GELENEK DEVAM ETTİ MEZARLIKTA KURAN VE MEVLİT ETKİNLİĞİ

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Şehir Mezarlığı Mevlid programı, yoğun katılımla yapıldı. 3 bin kişiye kavurma dağıtıldı, program SBD TV’den canlı yayınlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı.

GELENEK DEVAM ETTİ MEZARLIKTA KURAN VE MEVLİT ETKİNLİĞİ

Kdz. Ereğli Belediyesi geleneksel hale getirdiği Şehir Mezarlığı Mevlid programı yoğun katılımla yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi geleneksel hale getirdiği Şehir Mezarlığı Mevlid programı yoğun katılımla yapıldı. 3 bin kişiye kavurma dağıtıldı, program SBD Tv’den canlı yayınlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği arefe günü mevlid programını şehir mezarlığında gerçekleştirdi. Kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

Şehir mezarlığındaki programa Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık ile AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, AK Parti İlçe Başkanı Mücahit Andiç, belediye başkan yardımcıları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Tayfun Özcan’ın sunumunun ardından din görevlileri tarafından Mevlid-İ Şerif programı icra edildi, dualar edildi.

Müftülük vaizi Şerafettin Akkanoğlu dini bilgiler sundu.

BAŞKAN POSBIYIK, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI...

Belediye Başkanı Halil Posbıyık bir konuşma yaparak halkın Kurban Bayramı’nı kutladı. Posbıyık, şunları söyledi:

“Değerli misafirlerimiz, şükrediyoruz bu arefe günü de tekrar bir araya geldik, buluştuk. Ereğli’nin geleneksel mevlidini birlikte eda ediyoruz. Her Ramazan ve Kurban bayramı arefesinde birlikte bizleri büyüten, yetiştiren, hayat veren büyüklerimize yakınlarımıza dualar ediyoruz. Ne mutlu hepimize.

Bu Kasım ayında yaşadığımız kasırga felaketinde mezarlıklarımız büyük hasara uğradı. Başta Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere tüm ekiplere şükranlarımı sunuyorum. Mahallelerdeki dahil tüm mezarlıkları en temiz, düzgün hale getirdiler. En büyük mutluluğumuz zaten canlılara hizmet ettiğimiz gibi ölülerimize de hizmet etmek bizim en önemli özelliğimiz.

Mezarlıklar müdürlüğümüz yeni hazırlıklar içerisinde, yeni düzenlemelere gidiyor. Bizzat bizim bölgemizde hisseli yerleri almak için büyük çaba gösteriyoruz. Hepinizin bayramı mübarek olsun. Sağlık, sıhhat içerisinde nice bayramlarda bir arada olmayı Allah nasip etsin.”

Belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlanan mevlid programı sonrası 3 bin kişiye Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık ile belediye meclis üyeleri kavurma, pilav, ayran ve şeker ikramında bulundu. Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, daha sonra şehir mezarlığındaki aile yakınlarının kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER