HALK OTOBÜSLERİNDE SON DURUM: ”TEK TARAFLI FESH EDİLECEK”

HALK OTOBÜSLERİNDE SON DURUM: ”TEK TARAFLI FESH EDİLECEK”

Kozlu Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla,Halk Otobüsleri ihalesini kazanan SADUR firmasına uyarı yazısı gönderildiğini duyurdu. Yapılan paylaşımda ihlaller düzeltilmesi için firmaya 10 günlük süre verildiği belirtildi. Ayrıca verilen sürede ihlal durumları düzeltilmemiş olursa anlaşmanın tek taraflı fesih edileceğinede belediyenin paylaşımında yer verildi. Paylaşım şöyle;

“Kozlu Özel Halk Otobüsleri ihalesini alarak 16 Ocak 2022 tarihi itibariyle yolcu taşıma faaliyetlerine başlayan SADUR Turizm Limited Şirketine sözleşme ve şartname maddeleri uyarınca belediyemiz tarafından uyarı yazısı gönderilmiştir.

Halkımızın mağduriyet yaşamaması amacıyla;

Özel Halk Otobüsleri taşıma işine başlayan SADUR firmasının faaliyetleri belediyemiz tarafından ilk günden itibaren denetlenmektedir. Denetimler sonucunda Teknik Şartnamenin 10.maddesi 1.Fıkrası gereğince ihlal edilen durumlar hakkında gerekli uyarılar yapılmıştır. Yüklenici firma ihtar edilerek söz konusu ihlallerin düzeltilmesi için son kez 10 günlük süre verilmiştir. Bu süre zarfında da ihlal edilen durum düzeltilmemiş ise sözleşme belediye tarafından tek taraflı olarak fesih edilecek olup, uyarı yazısına gerekçe olarak hatlarda yeterli otobüs sayısı ve sefer sayısının çalıştırılmadığı ve durak kalkış-geçiş saatlerine uyulmadığının tespit edildiği görülmüştür.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48