HAYIRSEVER AHMET ERMAN PARASINI GERİ İSTEDİ!

HAYIRSEVER AHMET ERMAN PARASINI GERİ İSTEDİ!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçede yapılması gündemde olan Üniversite Kampüsünde şok gelişme yaşandığını bildirdi.

Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısındaki gündem dışı konuşmasında, ilçedeki Süleymanlar Mahallesindeki eski hastane binalarının bulunduğu alana yapılması amacıyla başlatılan çalışmalarda, hayırseverlerden destek istendiğini hatırlattı.

"PARASINI GERİ İSTİYOR!"

Bunlardan birinin de, Kekeçler Sülalesinden Bodrum’da yaşamını sürdüren Ahmet Erman olduğunu belirten Posbıyık, şöyle dedi:

“Bayramın ikinci günü Ahmet Erman Bey telefon etti. Babasının hayrına üniversite kampüsüne katkıda bulunmak amacıyla bağışladığı 4 milyon lira için valilik makamında protokol imzalanmıştı. Bana adeta isyan etti, ‘2 yıl oldu bir şey yapılmadı. Param pul oldu. Avukatlarıma talimat verdim, paramı geri alacağım. Siz bir şey yapmıyor musunuz?’ dedi. Ben de kampüs inşaatı için gereken ruhsatları verdiğimizi, belediye olarak üzerimize düşeni yaptığımızı söyleyerek ikna etmeye çalıştım. Rica ettim, minnet ettim; ‘acele etme, ben görüşmeler yapacağım’ dedim. Üniversite kampüsü işi  çözülmeye başlıyor. Bağışçılar paralarını geri istemeye başladı. Bu çözülme işaretidir. İlgili yerlere buradan çağrıyı yapıyorum. Belediye başkanı olarak bu benim görevim. Gidişatı hiç iyi görmüyorum.”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48