HAYRULLAH TIFIL PARKI AÇILDI

Zonguldak Kömürspor’un koyu taraftarlarından ve Zonguldak’ın sevilen ismi Hayrullah Tıfıl’ın isminin yaşatılması amacıyla sahil bandına isminin verildiği parkın açılışı yapıldı.

HAYRULLAH TIFIL PARKI AÇILDI

Açılışa, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel,Zonguldak Kömürspor A.Ş Başkanı Hakan Hürfikir, Zonguldak Kömürspor’un efsane başkanlarından Süleyman Caner, Zonguldakspor Basketbol Takımı Başkanı Kanat Tan, meclis üyeleri, taraftarlar ve ailesi katıldı.
Ardından konuşmalara geçildi.
Tan; ‘Zonguldak’ın neşesiydi’
Zonguldakspor Basketbol Kulübü Başkanı Kanat Tan, “bütün Zonguldak adına teşekkür ediyorum. Hayrullah abimizi ölümsüzleştiren herkese teşekkür ediyoruz. Böyle bir insan gelmez. Zonguldak’ın neşesiydi. Cenazesine herkes geldi. Ölümsüzleştirmek ve Zonguldakspor simgesine alkış istiyorum. Bu takımı ben Şampiyon yaptım demişti.”
Alan; ‘Herkes onu burada görsün’
Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “16 ay geçti ölümünün üzerinden. Sanki bir yerden çıkacak gibi bekliyoruz. Çok anımız var. Halan da yerinin dolması mümkün değil. Ruhu şaad olsun. Öyle bir yere verelim ki adını en çok gezilen bir yer olsun. Burayı da benim aklıma geldi. Nasip bugüneymiş. Hoca kar yağarken, Hayrullah insan abi sen ne yaptın bu insanlara. Zonguldak’ta böyle bir cenaze göremeyiz. Muazzam bir adamdı. Hayrullah abinin adına sembol liman arkasına burayı çok seviyor. Herkes onu görsün. Zonguldakspor’a katkılarını bilir. Gazipaşa’nın gülüydü. Ruhu şaad olsun.” diye konuştu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER