İki Yeni Program daha…

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu’na İki Yeni Program daha açıldı.

İki Yeni Program daha…

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (BEÜ) Zonguldak Meslek Yüksekokulu’na iki yeni program açılmasına ilişkin karar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından onaylandı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu hızla büyümeye devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknolojisi  programlarının açılmasına ilişkin üniversite teklifi YÖK tarafından onaylandı. Halen 2900 öğrencisi bulunan Zonguldak Meslek Yüksekokulu’nun program sayısı açılan iki yeni programla on dokuza yükseldi.  

Yapılan yatırımların, gerçekleştirilen tüm proje ve çalışmaların yalnız üniversitenin değil Zonguldak ve ilçelerinin ihtiyaçlarının gözetilerek yapıldığını vurgulayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer şunları söyledi: “Üniversite olarak yaptığımız tüm çalışmalar kampüslerimiz ve birimlerimiz ile sınırlı kalmıyor. Yeni açılan bölüm ve programlar, kurulan fakülte ve meslek yüksekokulları şehrin ve bölgenin ihtiyaçları belirlenerek kuruluyor. Bu amaçla hareket eden üniversitemiz tüm kampüslerinde eğitim faaliyetlerini ve altyapı çalışmalarını geliştiriyor ve güçlendiriyor. Üniversitemizin sürekli gelişen kampüslerinden biri olan ve halen 2900 öğrencimizin eğitim gördüğü Kilimli Kampüsümüzü her geçen gün daha da büyütmek için yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda yüksekokulumuza iki yeni programı dahil etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Açılan programlarla birlikte büyüyüp gelişen üniversitemiz bölgemizin farklı sorunlarına çözüm üretmeye devam edecek. Açılan programların Yüksekokulumuza, üniversitemize ve Kilimli’ye hayırlı olmasını diliyorum.”

Kozlu Köy Okulları Öğrencilerine Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması Protokolünün ilk ziyareti gerçekleşti

Kozlu Köy Okulları öğrencilerinin ağız ve diş sağlıklarının taranması protokolü kapsamında ilk ziyaret Örencik İlkokulu öğrencileri ile gerçekleşti.  Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Hazar Bodrumlu şunları söyledi. “Köy okulları öğrencilerinin ağız ve diş taramasının yapılması protokolü, Örencik İlkokulu öğrencileri ile başladı. Her hafta bir köy okulu öğrencilerinin gelmesiyle yapılacak bu taramanın önemini oldukça fazladır. Çocukların ağız ve diş sağlığı bakımı, var olan problemlerin giderilmesi ve ileride ortaya çıkabilecek problemlerin erken çözümü açısından oldukça önem arz etmektedir. Oral hijyen alışkanlıklarının kazandırılması ve koruyucu uygulamaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla çocuklar düzenli aralıklarla diş hekimleri tarafından değerlendirilmelidir.” Ağız ve diş sağlığı konusunda hem eğitim vererek, hem de ağız diş sağlığı açısından taramaları yapılarak tedaviye ihtiyacı olan çocuklara tedavi planlama kartları velilere iletilmek üzere verildi. Taramaya gelen öğrencilere diş fırçası ve macunu günün hatırası olarak dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48