İL GENEL MECLİSİ TOPLANDI

İL GENEL MECLİSİ TOPLANDI

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Mayıs ayı toplantılarının birinci birleşimi, Meclis başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda gerçekleştirildi

Meclis yoklama ve bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanması ile başladı. Gündemin 3'üncü maddesinde; İl Özel İdaresi, 2021 yılının kesin hesabı görüşüldü. Gündem maddesi oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Gündemin 4'üncü maddesinde; Devrek Derebulaca Köyü Binnazdere Membanın Memba Tahsis Komisyonu tarafından hazırlanan 'İçme suyu Memba Tahsis ve Tevzii Komisyonu' raporları görüşüldü.

Gündem maddesi İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu'na havale edildi.

Mecliste gündem dışı konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz yeni bina ile ilgili bilgiler verdi. Yeni binanın ihalesinin yapıldığını belirten Karayılmaz, ihaleye giren tek firmanın çok yüksek fiyat verdiğini, kendi istedikleri fiyata ulaşamadıklarını ve bu yüzden ihaleyi iptal ettiklerini ifade etti. Projenin yeniden revize edileceğini ifade eden Genel Sekreter Karayılmaz 'Daha ekonomik ve nezih bir ortam sağlamayı planlıyoruz, gelişmeleri sizlerle paylaşacağım' dedi.

Gündem bir sonrakinin toplantının kararlaştırılmasının ardından sona erdi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48