İLÇEDE 23 NİSAN COŞKUSU

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çocuk şenliği düzenledi. Çocuklar, Atatürk Anıtı arkası, Oyuncak Evi Bahçesi ve tüm İnönü Parkı’nda açık havada, 20 ayrı etkinlik masasında eğlenceli atölyelere katıldı, hareketli oyunlara dahil oldu, dans edip, şarkılara eşlik ettiler.

İLÇEDE 23 NİSAN COŞKUSU

Kdz. Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu belediyenin düzenlediği çocuk şenliğinde tavan yaptı. Kentteki çocuklar, seramikten resime, dokumadan, mozaiğe,  sepetten, akıl oyunlarına, taş baskıya, müzikten, dansa, eski oyunlardan, tiyatroya, kitaba, masala, kuklaya kadar onlarca etkinlikte gönüllerince eğlendiler. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ereğli siz çocuklarla güzel. 23 Nisan’ı böyle coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çocuk şenliği düzenledi. Çocuklar, Atatürk Anıtı arkası, Oyuncak Evi Bahçesi ve tüm İnönü Parkı’nda açık havada, 20 ayrı etkinlik masasında eğlenceli atölyelere katıldı, hareketli oyunlara dahil oldu, dans edip, şarkılara eşlik ettiler.

Çocukların bu coşkusuna kent protokolü de eşlik etti. Kaymakam Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Jandarma Komutanı Ali Akça, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ve diğer protokol üyeleri, stantları gezerek çocukların eğlencelerine katıldılar.

Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar, seramikten resime, dokumadan, mozaiğe,  sepetten, akıl oyunlarına, taş baskıya, müzikten, dansa, eski oyunlardan, tiyatroya, masala, kitaba, kuklaya kadar pek çok etkinlik ile bayramı gönüllerince yaşadılar.

POSBIYIK: BU ŞEHRİN GERÇEK SAHİPLERİ ÇOCUKLARDIR

Başkan Posbıyık, etkinliğe katılan çocuklara seslenerek şunları söyledi:

“Ereğli’nin güzel ve akıllı çocukları! Hepiniz hoş geldiniz.

Sevgili çocuklar bugün önce sizlerin, sonra Büyük Atatürk’ün aydınlık yolunda ilerleyen hepimizin bayramı...

Bundan 102 yıl önce Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diye haykırdı. Ve bugünü siz çocuklara armağan etti. Cumhuriyet çocukları olarak hepimiz bunun gururunu yaşadık.

Sevgili çocuklar, Atatürk’ten başka hiçbir lider, dünyada, çocuklara bayram armağan etmemiştir. Bayramınız kutlu olsun. “Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizsiniz” diyerek size olan inancını ve güvenini ortaya koymuştur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımıza, şehrimize, ülkemize kutlu olsun.

Burada bu özel günde güzel bir buluşma planladık. 20 ayrı masada birbirinden farklı etkinliklere  katılıyorsunuz. Her köşe sürprizlerle dolu.

Sevgili çocuklar önerilerinizi bekliyorum. Bu şehirde her zaman mutlu, neşeyle yaşamanızı istiyorum. Bu şehrin gerçek sahipleri sizlersiniz.

Oyuncak Evimiz dokuz aydır hem müze olarak hem de atölye çalışmalarıyla sizlere hizmet veriyor. Yoğun katılımınızla bizleri çok memnun ediyorsunuz. Sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Sizleri çok seviyorum.

Atölye çalışmalarımıza destek veren tüm eğitmenlere, öğretmenlere, sanatçılara yürekten teşekkür ediyorum. Burada bu atölye çalışmalarını Ereğli’deki bütün çocuklara açarak, 23 Nisan’ı coşkuyla kutlamak istedik. Birazdan sahne etkinlikleri de olacak. Destek veren üniversitelere, okullara ayrıca teşekkür etmek istiyorum. En büyük teşekkür de siz çocuklara… Ereğlimiz sizlerle güzel. Hayat sizlerle güzel. Bizler her zaman yanınızdayız. Hepinizi kucaklıyor, alınlarınızdan öpüyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER