İLÇEDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Kilimli Belediyesi ve Türk Kızılay Zonguldak Şubecince kan bağışı kampanyası düzenlendi.İlçede yapılan kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İLÇEDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Kilimli Belediyesi ve Türk Kızılay Zonguldak Şubecince kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Kilimli Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kan bağış kampanyasına resmi kamu kurum ve kuruluş daire müdürleri çalışanları, muhtarlar, emniyet ve jandarma personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kan bağışı kampanyasına Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Kızılay Zonguldak şube başkanı Serap Elibol ve yönetim kurulu üyeleri, Kilimli Kızılay Başkanı Hakan Çakır ve çok sayıda bağışçı katıldı.
Kaymakam Necdet Özdemir kan bağışında bulunan vatandaşlar tebrik etti ve geçirdiği gribal enfeksiyon sonucu kan bağışını yapamayacağını ancak önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğini ifade etti.

Kaymakam Necdet Özdemir yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; "Biz aslında bugünü daha önceden planlamıştık 24'ünde geniş katılımlı bir kan bağış kampanyası yapalım diye vatandaşlarımıza duyurmuştuk ve bugün de buradayız. Her ne kadar biz veremezsek de tüm memurlarımızı kan bağışı yapmaya cesaretlendirirdik ve şimdi de vatandaşlarımızı yaptığımız duyurularla kan bağışı kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Kan sürekli bir ihtiyaçtır hepimizin ne zaman kana ihtiyacı olduğu hiç kimse bilemez her an başımıza bir kaza bela gelebilir Allah korusun ve kana ihtiyacımız olabilir o yüzden sadece yakınlarımız değil her kim kana ihtiyaç duyuyorsa bizim kanımız onlara şifa olsun diyerek kan bağışı yapmanız diye düşünüyorum. İnşallah tüm kirleniyor bugün kan boş yapmaya davet ediyoruz" 

Kilimli belediye başkanı Kamil Altun'da, "ilçemizde Kızılay başkanlığı tarafından kan bağışı kampanyası düzenleniyor. Kan stoklarında ki ciddi azalmalar sebebiyle maalesef çok ciddi bir kan ihtiyacı bulunmaktadır. Kimin ne zaman kime ihtiyacı olacağı hiç belli olmaz. Bir dakika bile sonra kendimize bile kan ihtiyacımız olabilir  o yüzden tüm hemşerilerimizi, Kilimlili vatandaşlarımızı çok duyarlı olmaya davet ediyorum. bugün Kilimli Kapalı Spor Salonu dayız tüm Kilimli hemşerilerimizi hemen vakit ayırıp buraya kan bağışında bulunmaya ve kan stoklarımızı hızlı bir şekilde çoğaltmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Serap Elibol ve Kızılay yönetim kurulu üyesi Adnan Küçükvar'da “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu kampanyada Sayın kaymakamımızı ve Sayın belediye başkanımız  katkıda bulundular çok teşekkür ediyor ve kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Kızılay'ın atanan yeni yönetim kurulu olarak kongre öncesi etkinliklerimize başlamış bulunmaktayız. Gençlik spor il müdürlüğündeki kan bağış kampanyası sonrasında Kilimli'deki bu etkinliğe katılmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. İnşallah Kızılay'ın tüm görev alanında çalışmalarımızı Bundan böyle arttırarak ve vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışacağız.Bu organizeyi yapan ekiplere Sayın kaymakamımıza ve Sayın Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48