İŞ DÜNYASININ PATRONLARI BİR ARAYA GELDİ!

İŞ DÜNYASININ PATRONLARI BİR ARAYA GELDİ!

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nca (ETSO) 2, 3, 4 ve 7’nci meslek grubu üyelerine yönelik istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Oda’nın geçen hafta başlattığı toplantılar, bu hafta sonu da sürdü.
Oda başkanı Arslan Keleş, Tims Ajans Fabrika’da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada; geçen hafta 1, 5 ve 6’ncı guruplarla yapılan istişarede söylediklerini yineledi. 
Keleş, özetle; iş dünyası ve kamu arasında köprü olacaklarını, sorunların çözüme ulaşmasını sağlayacaklarını söyledi. Göreve geldikten sonra, 2 tane gemi inşa tersanesinin tapusunun alınmasına aracılık ettiklerini hatırlattı. Sorunların çözülmesinde, har kesimden kişi ve kurumla sıkı diyalog içinde olacaklarını bir kez daha anımsattı.
Öncelikleri başında gelen üniversite yer tahsisinin çözüldüğünü, projelerin çıkarak askıdan indiğini; yatırımın ise başlayacağını ifade etti. Bu konu da, destek sağlamadığını öne sürdüğü Bülent Ecevit Üniversitesi’nden bir beklenti içinde olmadıklarını kaydetti.
Tersanelerde bin kişi, Organize Sanayi Bölgemizde ise 2 bin 66 kişi çalıştığını yineleyen Keleş; tersanelerin daha fazla istihdam, daha fazla iş ve Ereğli’ye daha fazla para girmesi demek olduğunu ileri sürdü.
TÜRK SOMONU…
Bir önceki toplantıda, katıldığı su ürünleri çalıştayından edindiği bilgi doğrultusunda ‘Türk sonuna’ ilişkin yaptığı açıklama dikkat uyandırmıştı. Keleş, bu toplantıda da benzer sözler söyleyerek, “alabalık, 250 gramken denize atılıyor. 3 yıl sonra Türk Somonu olarak denizden alınıyor. İhracatta Norveç Somonu’nu geçmiş durumda. Adı Türk Somunu, Karadeniz’de yetişiyor. Bununla ilgili olarak Ereğli-Alaplı bölgesi bu iş için potansiyel arz ediyor” dedi.
ETSO Başkanı Aslan Keleş, Ereğli OSB ve Alaplı OSB’nin yanı başında Kıyıcak mahallesi sınırları içinde kalan yaklaşık 1 milyon 900 bin metre kare araziye 2. OSB’nin yapılması için çalışmalarını tamamladıklarını da sözlerine ekledi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48