KANSER TARAMA KİTİ DAĞITTILAR!

KANSER TARAMA KİTİ DAĞITTILAR!

Zonguldak'ta Kanser Erken Teşhis ,Tarama ve Eğitim Merkezi  (KETEM) ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Kanser haftası nedeniyle bilgilendirme ve ücretsiz kanser tarama kiti dağıtıldı.  

  Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ve Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile 3-5 Nisan Kanser haftası nedeniyle Valilik binası önünde bilgilendirme ve ücretsiz kanser tarama kiti dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte doktorlar vatandaşları ücretsiz olarak bilgilendireme yaparak kanser kiti dağıttı. İki gün sürecek olan etkinlikte sabah saat 10.00'dan 17.00’ye kadar hizmet verilecek.

  Zonguldak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Özkaya, “Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak, 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinliği olarak KETEM ve Kadın Meclisi iş birliği ile kanser taraması yapıyoruz. Meme kanseri, kolon kanseri ve rahim kanseri, rahim kanseri kitlerini KETEM’den arkadaşlarımız dağıtacak. Halkın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Sabah: 10:00’dan akşam 17:00’da kadar buradayız. İki gün boyunca. Halkı bilinçlendirmek ve kanser taramasına katkı vermek için buradayız. Kanser Haftasına dikkat çekelim, sağlıklı beslenelim” dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER