Karabük’te bazı cadde ve sokaklara araç park yasağı getirildi

KARABÜK’TE YENİ TİP KORONA VİRÜSÜ (COVİD-19) SALGINI NEDENİYLE ALINAN TEDBİRLER KAPSAMINDA KENT GENELİNDEKİ BAZI CADDE VE SOKAKLARDA PARK VE DURAKLAMA YASAKLANDI.

Karabük’te bazı cadde ve sokaklara araç park yasağı getirildi

Karabük’te yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbir kapsamında kent genelindeki bazı cadde ve sokaklarda araç park edilmesi ve duraklaması yasaklandı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda korona virüs salgını nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda araç yoğunluğunun en az seviyeye indirilmesi amacıyla park ve duraklama yasağı uygulanmaya başlandı. Uygulama kapsamında polis ekipleri 100. Yıl Mahallesi, 1002 ve 1003 No’lu cadde, şehir merkezinde Albay Karaoğlanoğlu Caddesi, Menderes Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Zonguldak Caddesi ve 5000 Evler Mahallesindeki 52. Sokak ve 115. Cadde üzerinde bulunan araçları kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Toplu taşıma araçları ve iş yeri servislerini kullanan vatandaşlarımızın maske kullanmalarına, il, ilçe ve belde belediye başkanları ve oda başkanlıkları tarafından halka maske takması yönünde teşvikte bulunulmasına, üyelerine ve halka maske temini konusunda yardımcı olunmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 3 yıl Önce

Neden gerek oldu ki şimdi 54000 öğrenci burda iken neden yapmadınız? Karabükü düşünseniz ülkesinin almadığı insanları yaş ortalaması yüksek bu kente getirmezdiniz

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48