Karabük’te çekirge istilası korkuttu

KARABÜK'TE, ORTAYA ÇIKAN BİNLERCE ÇEKİRGE BELEDİYE TARAFINDAN İLAÇLANARAK TEMİZLENDİ. İRAN VE IRAK'I İSTİLA EDEN ÇEKİRGELERİN GÜNDEMDE OLMASI DOLAYISIYLA KORKUYA NEDEN OLDU.

Karabük’te çekirge istilası korkuttu

Karabük’te, ortaya çıkan binlerce çekirge belediye tarafından ilaçlanarak temizlendi. İran ve Irak’ı istila eden çekirgelerin gündemde olması dolayısıyla korkuya neden oldu.

Ergenekon Mahallesi Nilüfer Caddesi’nde vatandaşlar tarafından yol kenarında binlerce çekirge fark edildi. Vatandaşlar Karabük Belediyesine haber verirken, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, caddeyi ve çevresindeki yeşil alanları istila eden çekirge sürüsüne yönelik ilaçlama çalışması yaptı.

Karabük Belediyesi Ziraat Mühendisi Kemal Genç, sıcaklık artışından dolayı çekirgelerin ergin öncesi dönemlerinin görünmeye başlanabileceğini söyledi.

Genç, "Çok miktarda yavru çekirgelerin olduğunu gördük. İlaçlama çalışması yaptık. Yaptığımız kontrollerde de çekirgelerin öldüğünü gördük. Çekirgeler normalde tarım zararlısı. Bunlar daha çok tarlalara, buğday ve arpa olan yerlere giderler, beslenmelerini de o şekilde sağlarlar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48