Kur'an Öğrenmek İçin Gittiği Kursta Caminin İmamı İstismarda Bulundu

Kur'an Öğrenmek İçin Gittiği Kursta Caminin İmamı İstismarda Bulundu

Zonguldak'ta, 3 yıl önce 12 yaşındaki kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen imamhakim karşısına çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen imam küçük kızın ifadelerinin çelişkili olduğunu ileri sürdü.

2018 yılında İstanbul'dan tatil için dedesinin yaşadığı köye gelen S.K.'ya, iddiaya göre, Kur'an öğrenmek için gittiği kursta caminin imamı istismarda bulundu. Küçük kızın durumu anlatması üzerine ailesi, savcılığa giderek imam İ.T.'den şikayetçi oldu.

Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan İ.T., ifadesinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"BÖYLE BİR OLAY HİÇ YAŞANMADI"

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından İ.T. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı. Bugün görülen duruşmaya tutuksuz sanık İ.T. ve taraf avukatları hazır bulundu. İ.T., söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını kursta böyle bir şeyin yaşanmadığını savundu

DİYANET DE SORUŞTURMA AÇTI
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da kendisi hakkında soruşturma başlattığını söyleyen İ.T., "Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Böyle bir olay hiç yaşanmadı. Eğer yaşansa S.K. bir daha oraya oyun oynamaya gelmezdi. Olay tarihinden sonra birçok kez oyun oynamak için bisiklete binmek için aynı yere geldi. İfadeleri çelişkilidir. Böyle bir olay hiç yaşanmadı" dedi. Mahkeme heyeti, S.K.'nın ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi..

YORUM EKLE
YORUMLAR
9sebahattin ozarslan
9sebahattin ozarslan - 1 yıl Önce

Uzekerek söylüyorum ama bu lise mezunu hocalar maalesef ne insanımıza dinimize sahip çıkamıyorlar anlatamiyorlar cok yazık ilahiyat mezunu kardeşlerimiz görev almaları lazım kesinlikle bunlar pazar günü evde yatıyorlar camiye gelmiyorlar malesef boyle

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48