KUYUMCUYU KANDIRACAKTI!

KUYUMCUYU KANDIRACAKTI!

Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki kuyumcuya giden kişiler, polisi harekete geçirdi.
İddiaya göre, araçta bekleyen arkadaşının gözetiminde kuyumcu dükkanı giren kişi, yanında getirdiği künye ve tesbihi 10 bin liraya satmak istedi. Kuyumcu, ikisinin de sahte olduğunu söylemesi üzerine, dolandırıcı olduğu düşünülen şahıs hızla uzaklaştı, Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Çetin Çelik, olay üzerine; Whatsap’ta kurdukları gurupta dernek üyelerini uyararak, durumu polis de bildirdi. Gazetecilere konuşan Çelik, şunları kaydetti:
“Son tesbih olayından sonra bir kere daha anladık ki bizim meslekte hayatlarını bitirmiş imalatçıların, metal üzerine kaplama yaparak onlara damga vurarak Türkiye’nin her yerinde kuyumculardan rant elde etmeye çalışan çeteden biriydi. Bu sefer ki elimizden kaçtı. Çok hızlı oldukları için bir tanesi araçta bekliyor bir tanesi satışla uğraştığı için hemen kaybolup gidiyor.
Bundan sonra kilerde çok saha dikkatli olup adaletin karşısına çıkaracağız. Kesinlikle ceza almıyorlar. Adli kontrol şartıyla serbest kalıyorlar. Bu dolandırıcılıktır. Nitelikli dolandırıcılık her yeri dolandırdıkları için bundan da bütün esnaf arkadaşlarımız mağdur. Bizim yapabileceğimiz bu ürünleri Whatsapdan dernek başkanlarına yayarak sahtedir kaplamadır diye. Eşkâllerini atarak uyarıyoruz. Bu tesbih olayı birçok meslektaşımızın canımı yaktı. Biz kıl payı elimizden kaçırdık.”
Polis, sahte altın çetesini yakalamak için çalışma başlattı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48