Maden Nezaretçileri Madenci Anıtı’nda Toplandı

Maden Nezaretçileri Madenci Anıtı’nda Toplandı

Maden Nezaretçileri Derneği madenci anıtında toplanarak karşılaştıkları sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Maden Nezaretçileri Derneği Başkanı Ufuk Çevikel Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) maden nezaretçilerinin sorunlarıyla ilgili konuştu.
Maden ocaklarında nezaretçilerin madencilerin sadece iş yerindeki değil ailevi sorunlarıyla da ilgilendiklerini belirtirken yaşanan kazalardan sonra faturanın maden nezaretçisine rücu davalarıyla kesildiğini söyleyen Çevikel “bütün bu sorumlulukları yerine getirebilmek için 7,5 saat çalışmayı gerektirirken bu sürenin çok üstünde mesai yapmasına rağmen bunları kurumu ve ülkesi için sorun yapmayan nezaretçilerin son yıllarda kurumda çalışırken iş kazası geçiren işçilere kurum tarafından mahkemelerin verdiği kararlar neticesinde ödenen tazminatlarının bir kısmı yine TTK tarafından açılan mahkemelerce yukarıda saydığımız tüm sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getiren biz maden nezaretçilerinden tahsil etmeye çalışması büyük bir mağduriyet ortaya çıkarmıştır” dedi.
Madenci Anıtı’nda toplanan maden nezaretçileri 29. Dönem toplu sözleşmesinde bu sorunun çözülmesi için Genel Maden-İş Sendikası’na çağrıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48