METEOROLOJİ UYARDI! DİKKAT!

METEOROLOJİ UYARDI! DİKKAT!

2022’nin ilk günlerinde yurdumuzu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, yarın(Salı) Batı Karadeniz’in kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış bırakarak yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.

Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendiliriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü konu ile ilgili uyarıda bulunarak “2022’nin ilk günlerinde yurdumuzu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, yarın(Salı) Batı Karadeniz’in kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış bırakarak yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.

Yarın(Salı) batı kesimlerden başlayarak, zamanla yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bazı merkezlerimizde önümüzdeki hafta boyunca beklenen en yüksek hava sıcaklıkları; Ankara: 14, Bartın: 32, Bolu: 13,Çankırı:13,Düzce:19,Karabük:18, Kırıkkale: 14,Zonguldak: 19 derecedir.

Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendirilmektedir.” denildi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48