MEVLİD PROGRAMINA YOĞUN KATILIM!

MEVLİD PROGRAMINA  YOĞUN KATILIM!

Kdz. Ereğli Belediyesi arife gününde şehir mezarlığında mevlid okuttu. Vatandaşlar mevlid programına yoğun ilgi gösterdi. Belediye, mezarlıklara dikilmek için halka 40 bin çiçek fidesi dağıttı. Mevlid programı belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği arife günü mevlid programını şehir mezarlığında gerçekleştirdi. Kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

Öğle namazına müteakip şehir mezarlığında düzenlenen programa Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, önceki dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, CHP İlçe Yöneticisi Hikmet Uzuner, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Mezarlıklar Müdürü Dr. Metin Avcı, İlçe Müftülüğü din görevlileri ile Mezarlıklar Müdürlüğü din görevlilerinin katılımıyla mevlid programını icra etti. İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, mevlid duasını yaptı.

BAŞKAN POSBIYIK: 40 BİN ÇİÇEK FİDESİ DAĞITACAĞIZ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık bir konuşma yaparak halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı. Posbıyık, şunları söyledi:

“Ramazan ayı kentimizde sakin ve huzurlu geçti. Değerli dostlarımız, siyasi partiler hepsi iftar yemekleri düzenlediler, halka yardım ettiler. Ereğli Belediyesi olarak bizde ihtiyaç sahibi insanlarımızın evlerine 3 çeşik sıcak yemek gönderdik. Gıda kolisi yardımında bulunduk. Yardımlarımız sürüyor. Gıda kolisi yardımı ve aceze yardımı vermek istiyoruz. Bunun için bazı mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşamıyoruz, gözden kaçırdığımız ihtiyaç sahipleri var. Lütfen onları belediyeye bildirirseniz ayda 800 TL aceze yardımı vermek istiyoruz.

Şehidimiz oldu, bütün Türkiye sahip çıktığı gibi Ereğli’de şehidine sahip çıktı. Bütün siyasi partiler birleşti, bütün insanlar birleşti şehidimizin peşindeydik. Herkesten Allah razı olsun.

Kadir gecesinde 15 bin kişiyle iftar yaptık. Bütün dostlarımız ve halkımız katıldı. Muhteşem bir gece geçirdik. Bugünde arife gününde mevlid programında birlikteyiz. Ölümüze sahip çıkıyoruz. Ölüsüne sahip çıkmayan, dirisine zaten sahip çıkamaz. O şiarla hareket ediyoruz. Şehir mezarlığımıza yeni yeni yollar yaptık, parke döşedik. Diğer mezarlıklarımıza da bakıyoruz.  Bugün yakınlarınızın mezarlarına çiçek ekersiniz  diye 40 bin fide dağıtacağız.

Dualarıyla bize destek olan müftüme ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Allah sağlık, sıhhat içerisinde bir dahaki ramazanda bir arada olmayı bizlere nasip etsin. İyi bayramlar.”

Belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlanan mevlid programı sonrası vatandaşlara 40 bin çiçek fidesi dağıtıldı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER