NE DEMEK İSTEDİ?

CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Buket Müftüoğlu’ nun CHP İlçe Başkanlığında Anayasa Referandumu konusunda yaptığı konuşma şaşırttı.

NE DEMEK İSTEDİ?

Yerel Bir Gazetede yer alan haber başlığında ;”HAYIR DEMEK, ASLINDA ERDOĞAN’I KORUMAKTIR” haberi kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

 “NEDEN ‘HAYIR’ DENMELİ?

Aynı zamanda, geçtiğimiz genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili Adayı olan Buket Müftüoğlu, 16 Nisan’da yapılacak Referandum’da insanlar arasında kutuplaşma olmasının önüne geçilmesi gerektiğini savunduğu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Referandum öncesi ve gününde insanlarımız arasında kesinlikle ayrışma olmamalı. Ülkenin dışarıdan ve içeriden sokulmak istendiği kutuplaşma asla Türk Milleti arasında yaşanmamalı.

Bu süreçte, tarihler boyu, Cumhuriyetimiz kurulduğundan bugüne kadar en büyük sınavı vereceğiz.  Referandum sürecinde ‘Hayır’ demek, en başta mevcut Parlamenter sistemi korumak, bugün halkın büyük çoğunluğunun güvenini almış Tayyip Erdoğan’ı aslında korumaktır.”

(Kaynak Hakimiyet Gazetesi)

Yukarıda haberin özetinden yapılan alıntıdır.

Yukarıda haberin içinde yer alan bir başka unsur da Atatürk’ten sonra Kemalist devrimin tam oluşturulmadığı konusuydu.

Müftüoğlu; Türk Devrimi, kırsalda ve dini hassasiyeti yüksek insanlar arasında, aslında tam da anlatılamadı. Batı ve dış güçler, bu coğrafyada gözü olan küresel güç sermayeleri, Türkiye’yi bölmek adına dini hassasiyeti yüksek ve kırsal kesimlerle aydınlar arasında bu uçurumun genişlemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bu referandum sürecinin, Türk Milleti’nin aslında bir biriyle olan ilişkisinde ve samimiyetinde bir imtihan olduğuna inanıyorum.”

Diyerek kavram kargaşasına neden olan Buket Müftüoğlunun açıklaması ardından CHP’ den ses çıkmadı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48