‘’ÖLMEK İSTEDİM, DOKTORA UYUTUN BENİ DEDİM!’’

‘’ÖLMEK İSTEDİM, DOKTORA UYUTUN  BENİ DEDİM!’’

Yakalandığı korona virüs hastalığı nedeniyle ölümden dönen ve 3 aylık tedavinin ardından sağlığına kavuşan İl Genel Meclisi İhsan Korkmaz yaptığı açıklamada, “Toplu iğnenin ucundan hayat bekledim, hava bekledim. Nefes alamıyorum. İnsan ölmek ister mi? Ölmek istedim. Doktora beni uyutun beni entübe edin dedim. Dayanılacak bir hastalık değil bu. Korkunç bir hastalık. Ben çevremde ailemde böyle bir hastalık görmedim” dedi.

Zonguldak Alaplı İlçesinde 3 ay önce korona virüse yakalanan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)İl Genel Meclisi üyesi, 3 çocuk babası İhsan Korkmaz(65)uzun süren korona virüs tedavisinin ardından meclise geri döndü.

Korona virüs sürecini anlatan Korkmaz, ayak ağrısı ile hastaneye başvurduğunu ve sonra test yaptırarak korona virüse yakalandığı öğrendiğini belirtti.

Korkmaz ayrıca korona virüse yakalanmadan önce 108 kilo olduğunu ve korona virüsden sonra ise 65 kiloya kadar düştüğünü söyledi.

“AYAK AĞRISI İLE GİTTİM KORONA VİRÜSE YAKALANDIĞIMI ÖĞRENDİM’

Ayak ağrısı nedeniyle hastaneye başvurduğunu ifade eden Korkmaz, “Öncelikle ayaklarımın parmak ağrılarımdan başladı kovid. Sonra göz kapaklarıma geldi. Sonra yavaş yavaş halsizlik geçirdim. Sonra direnç azalması oldu bende. Sonra test yaptırdım kovid pozitif çıktı. Hastaneye müracaat ettiğimde benim nefes gelmemeye başladı. 20 gün yoğun bakımda kaldım. Nefes alamadım. Çok büyük süreçten geçtim. Orada ölmek bile istedim. Entüme olmak istedim ama doktorlar yapmadı. Bu işin şakası yok. Bütün arkadaşlarım dikkat etsinler. Bu hastalık bazılarında belirti veriyor bazılarında belirti vermiyor. Benim ayak parmaklarımda belli oldu. Sanki üzerimden dozer geçti.”

“DOKTORLARA BENİ ENTÜBE EDİN DEDİM”

İhsan Korkmaz, doktorlara kendisini entübe etmelerini istediğini söyleyerek, “Ekim, Kasım ve Aralık olmak üzere 3 ay tedavi gördüm. Hala tedavi görüyorum. Covid’i atlattım. Aşılarını herkesin yapması gerek. Temizliğe, mesafeye ve hijyene dikkat etmeleri gerek. Sağlık çok önemli. Para pul en son geliyor. Öncelikle sağlık. Toplu iğnenin ucundan hayat bekledim, hava bekledim. Nefes alamıyorum. İnsan ölmek istermi? Ölmek istedim. Doktora beni uyutun beni entübe edin dedim. Dayanılacak bir hastalık değil bu. Korkunç bir hastalık. Ben çevremde ailemde böyle bir hastalık görmedim. Benim ki çok ağır bir süreçti. 20 gün içerisinde 40 kilo verdim. 108 kilo ile gittim 65 kiloya düştüm. 15 gün içersinde. Şuanda iyiyim 10 kilo aldım.  Mucize oldu. Hayata yeniden başladım. Doktorlar bana Ümit vermedi. Ben sana yüzde beş şans vermedim dedi. Sigara içmemem, alkol almamam benim için artı oldu. Doktora aileme bile ölebilir dedi. Hazır olun diye eşime söylemişler” dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48