Onaylanan proje sözleşmeleri imzalandı

Zonguldak'ın kültürel ve turizm değerleri ile endüstriyel miraslarının tanıtımına katkı sağlamak için çeşitli projelerin sözleşmesi imzalandı.

Onaylanan proje sözleşmeleri imzalandı

 Zonguldak'ın kültürel ve turizm değerleri ile endüstriyel miraslarının tanıtımına katkı sağlamak için çeşitli projelerin sözleşmesi imzalandı.

Zonguldak Valiliği koordinasyonunda Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından başvurusu yapılan Zonguldak Jeolojik Mirasının Turizm Amaçlı Kullanılmasına Yönelik Altyapı Geliştirilmesi Projesi, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazandı.

12 ay olarak planlanan proje kapsamında Kızılelma-Cumayanı Mağara Sistemi ile Gökgöl, Çayırköy, Sofular, İnağzı ve Erçek mağaraları arasında yürüyüş rotaları belirlenmesi ve haritaya aktarılması, bu rotalara yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı tabela konumlandırılması, Zonguldak mağaraları bölgesinin maketlerinin hazırlanması, planlanması ve bu yolla Zonguldak jeolojik mirasının diğer destinasyonları hakkında ziyaretçilere fikir vermesi hedefleniyor.

- Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi Projesi

Zonguldak İl Özel İdaresinin koordinasyonunda Ereğli Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başvurusu yapılan"Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi Projesi de Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazandı.

12 ay olarak planlanan proje kapsamında Kandili bölgesindeki eko turizm odaklarını tanıtmak amacıyla Ereğli-Zonguldak yolu üzerinde, Kandilli giriş kavşağı yakınında, yer köy pazarı ve ziyaretçi merkezi kurulacak.

Projeyle ayrıca Kandilli ve çevresindeki diğer turistik destinasyonlarına giriş kapısı niteliğinde olan kavşakta, bölgenin tanıtımı yapılacak, bölgeye gezgin trafiğini teşvik edecek ziyaretçi merkezi ile yerel ekonomiye katkıda bulunacak ve yerel ürünlerin tanıtılacağı köy pazarı yapılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48