POSBIYIK: “CAMİ İÇİN ZEMİN ETÜDÜ ÇALIŞMASINI DURDURDUK”

POSBIYIK: “CAMİ İÇİN ZEMİN ETÜDÜ ÇALIŞMASINI  DURDURDUK”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 15 Şubat Salı sabahı Ereğli sahilinde yapılması planlanan cami için başlatılan zemin etüdü çalışmalarının, zabıta biriminin müdahalesiyle durdurulduğunu bildirdi. ERMED yöneticilerini kabulde konuşan Posbıyık, Liman içindeki çalışmalara ise yetkileri olmadığı için müdahale etmediklerini söyledi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yönetimince, İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a “Geçmiş olsun” ziyaretlerinde bulunuldu.

ERMED Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü, Kaymakam Yapıcı’yı ziyaretinde,  sağlık durumun iyi olduğunu görmekten memnunluk duyduğunu söyledi.

Yapıcı da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a gelişi öncesi Koronavirüs (Covid-19) testi yaptırmayı uygun gördüğünü belirterek, “yaptırdığım test pozitif çıktı. Yasa gereği bir hafta karantinada kaldım, Aşılarımı yaptırmış olmamdan dolayı zor süreç yaşamadım” dedi.

KAMPÜS’TE HER AN BAŞLAYABİLİR

Dernek üyeleri ile ilçedeki çeşitli konular üzerinde sohbette bulunan Kaymakam Yapıcı, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Karadeniz Ereğli Kampüsü temel atma çalışmalarına her an başlanabileceğine dikkat çekerek, “her şey tamam. Hayırseverler vasıtasıyla yapılacak projeye Mart ayı içinde başlayabiliriz” diye konuştu.

Kaymakam yapıcı, Hükümet Binasının ihalesinin ise 2 Mart’ta yapılacağını tekrarladı.

POSBIYIK: “CAMİ İÇİN ZEMİN ETÜDÜ ÇALIŞMASINI DURDURDUK”

ERMED Yönetim Kurulu,  Covid-19 rahatsızlığı sonrası iyileşen Belediye Başkanı Posbıyık’ı ziyaretinde de “Geçmiş Olsun” ziyaretlerini ilettiler.

Posbıyık da, Hastalık başlangıcı ve karantina sürecinden bahsettiği ziyarette, Gönüllü nezdinde ERMED yönetimine teşekkür etti.

ERMED üyelerinin, Sahil bandında ve Liman içinde zemin etüt çalışmaları yapılıyor olmasına yönelik sorularını şöyle yanıtladı;

“Sabah saatlerinde gelen ihbarda, sahil bandında etüt çalışması yapıldığı bildirildi. Bunun üzerine olay mahalline giden zabıta ekiplerimiz belediyeden her hangi bir izin alınmaması üzerine çalışmayı durdurdu. Ancak liman içi bizim uhdemizde olmadığından bir şey yapamıyoruz. Çalışmanın nereden verilen talimatla başlatıldığını anlamış değiliz. Sorduğumuzda ‘bize gidin orada zemin etütü yapın’ dediler yanıtını alıyoruz. Daha sonar Çevre ve Şehircilik bakanlığından bir yazı gönderildi. Çalışmanın cami ile ilgili olduğunu biliyoruz.”

KENTİN ACİL ÇEVRE YOLU İHTİYACI VAR

Piyale Paşa Konağı Müzesi ve Yüzme Havuzu gibi kamu yatırımlarında bir türlü ilerleme kaydedilmediğini belirten Posbıyık, Karadeniz Ereğli’nin acil olarak çevre yoluna ihtiyacı olduğuna dikkat çektiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ne yazık ki Ereğli’de çok sayıda kazalar oluyor. Zonguldak’tan Muslu beldesi istikametine gittim, oralarda yapılan tünellere ve çalışmalara hayran kaldım. Ancak Ereğli’de bir çevre yolu dahi yapılmıyor. Her şeyi hazır olduğu halde bir çalışma yok. Bunu anlamış değilim” şeklinde konuştu.

Karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulan ziyarette, ERMED Başkanı Gönüllü’nün yanı sıra, ERMED Başkan Yardımcısı Fikri Kapan, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aksakal ile ERMED denetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özaydın da hazır bulundu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48