Posbıyık'a verilen ceza belli oldu

Zonguldak’ta geçen yıl Mart ayında bir restoranda çıkan silahlı kavgada Talat Yavuz’un ölümüne neden olan Tuğberk Posbıyık hakkında mahkeme kararını verdi.

Posbıyık'a verilen ceza belli oldu

Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada “Kasten Öldürme” suçlamasıyla tutuklu sanık Tuğberk Posbıyık ile taraf avukatları katıldı. Mahkemede Kdz. Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyıkın da oğlu olan tutuklu sanık Tuğberk Posbıyıkın duruşması için erken saatlerde Zonguldak Adliyesine geldi. Mahkeme bir önceki duruşmada olay anının güvenlik kamerası görüntüleri izlemiş, Cumhuriyet Savcısı ise suçun işleniş şekli, sanık savunması, iddianame, adli tıp raporları, deliller ile sanığın tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak tutukluluk halinin devamını talep etmişti.
Mahkeme haksız tahrik ile kasten öldürme suçundan tutuklu sanık Tuğberk Posbıyıkın 10 yıl 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Posbıyık, son sözünde pişman olduğunu dile getirdi.
Olayın geçmişi
Olay, geçen yıl 19 Mart’ta Ereğlide Müftü Mahallesi’ndeki bir otelin en üst katında bulunan restoranda meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşları ile birlikte yemek yiyen Kdz. Ereğli Belediyesi eski başkanlarından Halil Posbıyık’ın oğlu Tuğberk Posbıyık, bir süre sonra aynı masada oturduğu Talat Yavuz ile önce tartıştı, ardından da kavga etmeye başladı.
Tuğberk Posbıyık kavga sırasında yanında bulunan silahla üç el ateş ederek Talat Yavuz’u yaraladı. Restoranda bulunan diğer kişilerin araya girmesi ile Tuğberk Posbıyık otelden çıkartılırken, karakola gidip teslim olduğu öğrenildi. Aldığı üç kurşun yarası ile ağır şekilde yaralanan Talat Yavuz yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yavuz, bir gün sonra tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48