Sağlık Bilimleri Mesleki Buluşması

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Almanya’da incelemelerde Bulundu.

Sağlık Bilimleri Mesleki Buluşması

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Almanya’da eğitim, araştırma, hasta-yaşlı tedavi ve bakımı konularına yönelik inceleme ve çalışmalarda Bulundu.

01-04 Şubat 2017 tarihleri arasında “Sağlık Bilimleri Mesleki Buluşması” etkinliği kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sevim Çelik, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nurten Taşdemir, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zuhal Kunduracılar Almanya’nın Kuzey Ren-Westfalya eyaletine bağlı Castrop-Rauxel şehrinde ikili ilişkileri geliştirmek, ortak proje, her iki ülke arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapmak üzere Almanya Milletvekili Frank Schwabe, Castrop-Rauxel Belediye Başkanı Rajko Kravanja, Kardeşkent Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık alanında eğitim veren Meslek Yüksekokulu yetkilileri, Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile temaslarda bulundu. 

Yapılan görüşmeler sonrasında; Türk Alman Gençlik Köprüsü aracılığıyla kültürlerarası etkileşimi sağlamak, hasta-yaşlı tedavi ve bakım uygulamalarında bilgi ve becerilerini artırmak üzere hemşirelik öğrencilerinin 14 hafta, fizyoterapi ve rehabilitasyon öğrencilerinin 10-20 iş günü Almanya’nın Castrop-Rauxel şehrindeki hastanelerde, yaşlı ve emekliler özel bakım yurdunda staj yapmalarını sağlamak üzere iki proje yapılması kararlaştırıldı.  Bu projede öğrencilerin uygulama yapacakları alan olarak planlanan kentin iki önemli hastanesi olan Rochus-Hospital ve Evangelisches Krankenhaus ile yaşlı ve emekliler özel bakım yurdu ziyaret edildi, hastane yöneticileri ile stajlar kapsamında öğrenci değişimi konuları görüşüldü.

Castrop-Rauxel’de bulunan Kadınlar Derneği’nin davetlisi olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sevim Çelik, kentte yaşayan Türk kadınlarına yönelik Meme Kanseri ve farkındalığı konusunda eğitim verdi ve kadınlardan gelen soruları yanıtladı. Eğitim sonrası Castrop-Rauxel Belediye Başkanı Rajko Kravanja ile yapılan toplantıda, Belediye Başkanı yapılan eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toplantıda Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından periyodik olarak bu eğitimlerin Türk kadınlarının gereksinimleri doğrultusunda tekrarlanması kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48