ŞAMPİYON, POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

ŞAMPİYON, POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

Futbola 9 yaşında Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol takımında başlayan ve bu sezon Beşiktaş ile şampiyonluk elde eden Berna Yeniçeri Başkan Posbıyık’ı ziyaret ederek milli takım forması hediye etti.

Bu sezon oynanan Kadın Futbol Ligi’nde Beşiktaş forması ile lig şampiyonluğu elde eden ve Şampiyonlar Liginde forma giyecek olan Berna Yeniçeri ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Futbola 8-9 yaşlarında Ereğli Belediyespor’da başladım. Siz öncülük ettiniz kadın futboluna… Bize hep destek oldunuz. Ben bugün beden eğitimi öğretmeni olduysam, milli takımda futbol oynuyorsam, kulübümle başarılar elde ediyorsam bunların hepsini Ereğli Belediyespor’da futbola başlamama borçluyum. Sizin desteğinizi hep arkamızda hissettik. Ereğli Belediyespor’da ve kadın futbol camiasında özel bir yeriniz var.  Ailemin de desteğini hep arkamda hissettim. Teşekkür ediyorum.”

KIZLARIMIZIN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUM
Ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirten Başkan Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyespor kadın futbol takımından yetişen futbolcuların elde ettikleri başarılarla gurur duyduklarını belirterek şunları ifade etti:
“Sizlerin gerek milli takımda gerekse kulüplerinizde elde ettiğiniz başarılarla gurur duyuyorum. Şalvarspor – Alyazmalıspor gösteri maçı ile 2005 yılında bu işi biz başlattık. Türkiye’de kadın futboluna altyapımızla, kulübümüzle öncülük ettik. Çok iyi hatırlıyorum o dönemlerde köylerden kızları takım için toplarken, anneler babalar bana güvendiği için kızlarını bize teslim ettiler. ‘Bana güvenin’ derdim ailelere ‘kızlarımızın istikbali açılacak sosyalleşecekler’ diye kadın futboluna çok önem veriyorum.

ONLARCA KIZIMIZ ÖĞRETMEN OLDU, MİLLİ TAKIMDA FORMA GİYDİ
O tarihten bu yana onlarca kızımız beden eğitimi öğretmeni oldu, milli takımda futbol oynadı. Başka takımlara transfer olarak maddi kazanç sağladı. Geçtiğimiz 5 yılda darmadağın etmişler kadın futbolunu.
Prestiji zedelenmiş. Bazı transferler yapıp kadın futboluna da ağırlık vereceğiz. Farklı olacak kadın futbolu da. Bu sene ön plana çıkarmaya çalışacağız. Kadın futbol takımını tekrar iyi noktaya getirmek için elimizden geleni yapacağız. Kulübümüzden yetişen bütün kızlarımız benim kızım gibi. Sizi takip ediyoruz ve gurur duyuyoruz. Sizlere bundan sonra da başarılar diliyorum. Şimdi açtığımız futbol okuluna kızların ilgisini görünce memnun oluyorum.”
Ziyarette, Berna Yeniçeri’nin Babası Mehmet Yeniçeri, Belediye Meclis Üyesi Ereğli Belediyespor As Başkanı Sertan Kuzu ile Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol – Altyapılar Sorumlusu Muhammet Ali Ateş de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48