“SANKİ YOL PARAMPARÇA OLDU”

Zonguldak ili Kilimli ilçesi Belediye Başkanı Kamil Altun, hasar gördükten sonra onarılan sahil yolunun 22 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını bildirdi.

“SANKİ YOL PARAMPARÇA OLDU”

Belediye Başkanı Altun, sahil yolu ve yeni kavşak düzenlemesi projesine ilişkin açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dördüncü kez Zonguldak’a geleceğini ifade eden Altun, “inşallah 22 Ocak Cumartesi günü çok kısa bir aradan sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tekrar Zonguldak'a ayak basacak. Yani bizim için gerçekten mutluluk verici bir durum bu. Zonguldak'a ne kadar çok çok ve önem verdiğini bir kez daha bir kez daha göstermiş oluyor. Ben kendisine tüm Kilimli halkı adına tüm Zonguldak ve hemşerilerim adına Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

ALTUN KINADI…
Fırtınada zarar gören yolu eleştirenleri eleştiren Altun, şunları söyledi:
"Hava koşullarından kaynaklanan doğal afet sayılabilecek bir durumda, sahil yolumuzda çok küçük bir miktar da olsa hasar meydana gelmişti. Maalesef bazı yayın organlarında özellikle yolun yıkıldığı, parçalandığı, artık bir daha ulaşım sağlanamayacağı gibi çok büyük iftira, yalan, tüm vatandaşların ümidini kıran açıklamalar yapıldı. Ben bu açıklamaları yapanları öncelikle esefle kınıyorum. Oradaki hasar sadece daha tamamlanmamış tahkimat da kısmi bir sıkıntıydı ve vatandaşların yürüyeceği yaya kaldırımın da yaklaşık 30 metrelik bir kısımda zarar meydana gelmişti. Yüklenici firma zaten hemen buradaki sıkıntıyı halletti, çok hızlı bir şekilde oradaki tahkimat şu anda bugün de dahil devam ediyor. Tekrar tekrar altını çiziyorum: Yolda herhangi bir sıkıntı yok hiçbir hasar görmedi. Kaldırımda ufak bir sıkıntı o da hemen telafi edildi."
“KİLİMLİMİZ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI”
Sahil yolunun kelime için Bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kamil Altun, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok çok güçlü bir devlet. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız Türkiye'nin her yerinde, her bölgesinde, ilinde-ilçesinde vatandaşın daha hizmet alabilmesi anlamında müthiş işler başardı. Tabi ki bu Zonguldak'ta yaptıkları yatırımda gerçekten Zonguldak'ın en önemli Kilimli'mizin dönüm noktası olan bir proje ve inşallah hiç bir aksama gerçekleşmeden olmadan sıkıntı yaşanmadan 22 Ocak Cumartesi bismillah diyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde önderliğinde bu yolun açılışını gerçekleştireceğiz.
KALDIRIMLARA YENİ PARKE DÖŞENİYOR
Yeni kavşak düzenleme çalışmaları yüzde 80'i tamamlandı. Kaldırım parke işlerine hızlı bir şekilde dünden itibaren başladık hızlı bir şekilde bunu tamamlayıp sahil yolundan Kilimli ilçesine gelindiğinde gerçekten bir şehre gelindiğini bir ilçeye gelindiğini, modern bir şehre gelindiğini, huzur kenti, hizmet kenti Kilimli'ye gelindiğinin bir gösterisi olacak.
“TÖRENLE AÇACAĞIZ”
Hizmete giren yeni Kaymakamlık binası için önümüzdeki günlerde açılış töreni düzenleneceğini ifade eden Altun, şöyle dedi:
"Kaymakamlık binası da hizmete girdi, Biliyorsunuz ilçemizin ilçe olduğundan beri en büyük eksiklerinden bir tanesi Kaymakamlık binamızın daha yapılmamış olmasıydı, kiradaydı. Maalesef ancak çok hızlı bir şekilde temeli atıldı ve artık Pazartesi gününden itibaren burada hizmet vermeye başladı. Çok yakında da inşallah resmi törenle açılışını yapacağız. Vatandaşlarımız tüm işlemlerini Kaymakamlık binamız da gerçekleştirilecek. Burada ilçemizde bulunan tüm kurum müdürlükleri bu binanın içerisinde toplandı.
TAPU MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
Tapu müdürlüğümüz özellikle bizim ısrarla istediğimiz ilçemizin büyük eksiklerindendi ve Şu ana kadar kurulmamış olan Tapu Müdürlüğü de kuruldu artık tüm Kilimlili hemşerilerimiz Kilimli kaymakamlığında Tapu müdürlüğünde Zonguldak'a gitmeden işlemlerini burada gerçekleştirecekler.”
“KISA ZAMANDA KİLİMLİ, ÇATALAĞZI'NA TÜNELLE BAĞLANMIŞ OLACAK”
Sahil yolunun ikinci etap çalışması ile ilgili bilgi veren, Altun, sahil yolunun kinci etap çalışmalarının şu an devam ettiğini söyledi. Altun, "Kilimli- Muslu yolunda şu anda çalışma zaten firma ihaleyi alır almaz orada çalışmalara başladı. Şu anda şu anda mevcut çalışan firma zaten kazanmıştı. Cumhurbaşkanımızın geleceği nedeniyle ağırlık bu tarafta. Orada şu anda çalışmaları devam ediyor. Ufak bir proje tadilatı ile beraber çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Artık Cumhurbaşkanımızı da burada ağırladıktan sonra tamimiyle bütün ağırlığını oraya verip çok kısa bir Çatalağzı’na tünelleri bağlanmış olacağız.
Yeni yolla birlikte sahilde farklı bir konsept düşünüyoruz. Projemiz düşüncelerimiz şu anda hazır ve sahil yolunun tamamlanıp bitirilmesine odaklanmış durumdayız. Orası artık kullanıma açıldıktan sonra bize de çalışma alanları kazandırıldıktan sonra orada Kilimli'ye, Zonguldak'a çok yakışır belki de Karadeniz'in en güzel yaşam alanını orada oluşturacağız" şeklinde konuştu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48