Tekin'den İşkur'a sitem!

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İş Kur’un Belediyelere tahsis ettiği işçi politikasını eleştirdi.

Tekin'den İşkur'a sitem!

İŞKUR bünyesinde CHP’li belediyelerde çalışan kişi sayısının az, iktidar partisi bünyesinde olan belediyelerde çalışan kişilerin aşırı fazla olmasından dolayı İŞKUR’un tutumuna anlam veremediğini belirterek, İş Kur tarafından kendisine teklif edilen 5 İşçiyi sayının azlığı sebebiyle kabul etmediğini kaydetti.

Alaplı’nın çeyreği kadar olan Ormanlı’ ya 30 İşçi, Alaplı’ya 5 işçi öneren İŞKUR’un bu önerisini kabul etmeyen Tekin şunları söyledi:
“Kriterler nasıl tespit edildi bilemiyoruz. Bu belediyeler aynı. Nüfus aynı, büyük bir haksızlıktır. Belediyemizde ayrılacak olan personelimizin yaptığı işi en iyi şekilde karşılayacak sayıda personelimiz mevcut olmasına rağmen bizim itirazımız yapılan ayrımcılığadır. dedi.
Tekin konuşmanın devamında Bu yapılanlar belediyemize yapılmamaktadır, ilçemize ve Alaplı halkına yapılmaktadır.
Seçimlerden bu yana haksız olarak bir personel dahi çıkarmadık. Belediyemizde çalışan hiçbir personelimize siyasi görüşünden dolayı bir ayrımcılık yapmadık. diyen Başkan Tekin, Bu yapılanlar Alaplı halkına yapılmış bir ayrımcılık olduğunu düşünüyorum. değerlendirmesini yaptı.
İşte Zonguldaka verilen İlçelere kontenjan sırası: Alaplı:5 Ereğli:70, Devrek:50, Gökçebey: 45, Kozlu: 60, Saltukova: 35, Gelik: 35, Filyos: 30, Elvanpazarcık : 30, Ormanlı: 30, Nebioğlu: 25, Beycuma: 20, Çaydeğirmeni: 20, Bakacakkadı: 15

Bu listeye göre Ormanlı Beldesi Alaplı’nın 1/5 iken, nüfusu ve çalışma alanları Yüzde yüz fazla olan Alaplı’ya 5 işçi verilmesi hiç kuşkusuz altında siyasi bir neden olduğu inancını yarattığına değinen Tekin, konunun takipçisi olacağım dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaptan67
Kaptan67 - 6 yıl Önce

Bu siyasi yandaş devlet kurumları oldukça biz köprüden başka birşey yapacak ağız bu kafalarla

cumali
cumali - 6 yıl Önce

valla bence nuri baskan ormanliyla kendini kiyaslayacagina ekonomik acidan kimseye ihtiyaci olmayan eregli belediyesine catmalidir 1200 personeli bulunan belediye dururken 5 veya 6 personeli bulunan belediyeye 30 kisi verilmesini sorgulamak hazimsizliktir. ama iyi bir sorgulama yapmak icin ekonomik sikintisi olmayan bir belediyeye 70 personelin verilmesi ise komedidir. bunu sorgula baskan birak ormanliyi alaplida alt katindaki kus ucurmuyo muteahhitleri gozleyecegine bu islere kafa yorsun

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48