"TEKRAR ÜŞÜYECEĞİZ"

"TEKRAR ÜŞÜYECEĞİZ"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve Trakya'nın kuzeybatısı, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Bolu ve Ordu çevreleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının bugün mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

"TEKRAR ÜŞÜYECEĞİZ"

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten ise, "Perşembe gününden itibaren tekrar üşüyeceğimiz günler geliyor. Yağışlar da etkili olacak. Özellikle cuma ve cumartesi İstanbul dahil etkili yağışlar geliyor. Perşembe gününe kadar olan süreçte bahar havası etkili olmaya devam edecek..." ifadelerini kullandı.

Batı Karadeniz’de hava durumu parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 20°CParçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 23°CParçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 24°CParçalı, yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 20°CParçalı bulutlu

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48