TFF Başkanı Nihat Özdemir; Açıkladı

TFF Başkanı Nihat Özdemir; Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda statlara sadece çift aşılı taraftarların alınacağını hatırlatarak, deplasman takımı taraftarlarının maçlara giremeyeceğini açıkladı. Özdemir ayrıca TFF olarak UEFA'nın yaptığı gibi deplasmanda atılan gol kuralını kaldırdıklarını duyurdu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, 2021-2022 sezonu öncesi yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. İyi bir sezon temennisinde bulunan Özdemir, "Geçtiğimiz sezon heyecanlı bir sezon oldu. Alt liglerde de çok önemli maçlar ve yarışlar oldu. Şampiyonlar belli oldu, hepsini tebrik ediyorum. Geçtiğimiz sezonun inşallah tekrarını yaşarız, yarışmacı bir lig olur. Hem ekran başında hem stadyumlarda taraftarların futboldan zevk almasını arzuluyoruz" diye konuştu.

"Seyirci kapasitesini yüzde 75'e çıkarabiliriz"

Yeni sezonda maçlara girişle ilgili prosedürleri hatırlatan Özdemir, "Sağlık Bakanlığı ile görüşerek çift aşılı taraftarların maçlara girebilmesi yönünde karar aldık. Taraftarlarımızdan aşı olmalarını rica ediyoruz. Ligler yüzde 50 seyirci kapasitesiyle başlıyor. Biz bu kararı alırken vaka sayısı 5 binlerdeydi, şimdi 27 binlerde. Korkuyoruz. İlk 3 hafta sonrasında milli ara olacak. O dönemde Sağlık Bakanlığı ve diğer makamlarla görüşerek uygun ortam varsa kapasiteyi yüzde 75'e çıkarabiliriz. Uygun ortam için de çift aşı sisteminin iyice oturması lazım" şeklinde konuştu.

"Korona virüs tedbirlerine uyulmazsa cezalar vermemiz gerekecek"

Adana Demirspor ile Beşiktaş arasında oynanan hazırlık maçına gittiğini belirten Başkan Özdemir, "Bir dolu, bir boş koltuk olması lazımdı ama hiçbir şekilde sosyal mesafeye ve maske kurallarına uymadan maç izlediler. Eğer kurallar yerine getirilmezse kulüplerimize maddi ve manevi cezalar vermemiz gerekecek. Artık içimiz rahat etsin, taraftar sayısını artıralım istiyoruz. Beşiktaş-Rizespor maçıyla başlıyoruz. Alt ligde de Gençlerbirliği-Eyüpspor maçı var. Sağlık kurulumuzla beraber taraftarların tutumunu dikkatle izleyeceğiz. Bundan sonraki kararlarda taraftarların tutumu çok etkili olacak" ifadelerini kullandı.

"Deplasmanlara taraftar gelmeyecek"

Yeni sezonda deplasman takımı taraftarlarının statlara giremeyeceğini açıklayan Nihat Özdemir, "Deplasmanlara taraftar gelmeyecek. Ağırlıkla otobüs seyahati oluyor ve bu otobüslerde maske-mesafeye dikkat edilmiyor. FIFA ve UEFA da bizimle aynı paralelde kararlar aldı. Bu sezon için misafir takım seyircisini yasakladık. Düşüncemiz tamamen insan sağlığı" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48