TFF'den Taraftarlara Çağrı

TFF'den Taraftarlara Çağrı

Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’da 2021-2022 futbol sezonunda maçlarını Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynayacak. Stada alınacak taraftar sayısı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

TFF, tüm vatandaşların Corona Virüs tedbirlerine dikkat etmeleri gerektiğini, aldıkları bu kararın uygulamaya konulması için vaka sayılarının artmaması gerektiğini savunarak “stadyuma alınacak seyirci sayısının düşmesine sebep olacak kararlar almak zorunda kalmamak için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kararlara uymak, önerileri dikkate almak her zamankinden daha zaruri hale gelmiştir” ifadeleri kullanarak taraftarlara uyarıda bulundu.

COVID-19 küresel salgını ile mücadelede hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri göz önüne alındığında, hastalığın toplumsal yaşam ve futbolumuzun işleyişi üzerindeki olası olumsuz etkilerini en aza indirgemek için aşı olmanın çok önemli ve en etkili yöntem olduğu bilgisini tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Dünyada varyant virüs enfeksiyonlarının yaygınlaşması, yayılma hızının yüksek olması ve ülkemizde de benzer durumun oluşma ihtimali değerlendirildiğinde toplum sağlımızı önceleyerek stadyuma alınacak seyirci sayısının düşmesine sebep olacak kararlar almak zorunda kalmamak için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kararlara uymak, önerileri dikkate almak her zamankinden daha zaruri hale gelmiştir.

2021-2022 futbol sezonuna sağlık ve güven içerisinde başlayabilmemizin de temelini hazırlayacak olan aşı olma yaygınlığı, kendimizi ve sevdiklerimizi korumanın en önemli yoludur. Bunun yanında karşılaşmalarda maske-mesafe ve temizlik önlemlerimizden de asla vazgeçilmeyeceği hususunu da hatırlatmak isteriz. Bu vesile ile tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve spor dolu günler diliyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48