TFF Sağlık Kurulu; Sağlık Tedbirleri Yönetimini Belirledi

TFF Sağlık Kurulu;  Sağlık Tedbirleri Yönetimini Belirledi

TFF Sağlık Kurulu, 2021-2022 Futbol Sezonunda Sağlık Tedbirleri gereği Stadyum Kırmızı Alan Süreç Yönetimini belirledi. 

Alınacak önlemlere ilişkin olarak düzenlenen süreç yönetimi, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüplerine gönderildi.Buna göre; 2021-2022 sezonunda sağlık tedbirleri kapsamında belirlenen ve uygulanacak hususlar şöyle:  

1) Stadyum Kırmızı Alanda yer alan takım delegasyonları ile TFF görevli listesindeki tüm kişilerin aşı durumları Sağlık Bakanlığı HES uygulaması üzerinden takip edilecektir.

2) Aşı takvimi tamamlandıktan 14 gün sonra başlayıp 90 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaç yoktur. Sonrasında negatif olana kadar aylık kantitatif antikor(IgG) testleri ile süreç takip edilecektir.

3) Kişilere yapılacak kantitatif antikor(IgG) testlerinin HES uygulaması üzerinden takibi mümkün olmadığından kantitatif antikor(IgG) sonuçları müsabaka organizasyon toplantısında STK’lara teslim edilecek ve STK’lar tarafından kontrol edilecektir. Total kantitatif ve kalitatif antikor testleri kabul edilmeyecektir. 

4) Aşısız ve Covid-19 geçirmemiş kişiler ile aşı takvimi tamamlanmamış kişiler düzenli PCR testi ile takip edilecektir. 

6) Akreditasyon listesindekilerin aşı durumları ve antikor test sonuçları ile gerekli haldeki PCR sonuçları takım doktorları tarafından TFF'nin her takıma özel hazırladığı formlara işlenecektir. Tamamlanmış liste ve test sonuç belgeleri kontrol için müsabaka organizasyon toplantısında STK'lara teslim edilecektir. 

7) Covid-19 pozitif vakalar Sağlık Bakanlığı tarafından günün şartlarına göre uygulanan izolasyon sürelerine tabidir. Belirlenen süre sonrası yapılan ilk negatif PCR sonucu ile antrenman ve karşılaşmalara katılabilecektir. Süreç HES sistemi ile takip edilecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48