“TOBB ZONGULDAK’A 4 OKUL YAPACAK”

“TOBB ZONGULDAK’A 4 OKUL YAPACAK”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Açılışı ve Değer Katanlar Ödül törenine katıldı. TOBB Başkanı,  “Odalar birliği olarak daha önce Zonguldak’a okul yaptırmıştık. Bilmek için eğitim lazım. Eğitime yapılan eğitimle zarar etmezsin. 81 ilde okul projemiz vardı onu bitirdik. Zonguldak ve ilçelerine 4 tane okul yapma kararı aldık” dedi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Açılışı ve Değer Katanlar Ödül töreni Dedeman Otel’de yapıldı.

Dedeman Otelde ki törene, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd.Albay. Cezmi Yalınkılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Hakkı Özölçer, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ünal Demirtaş, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve iş insanları katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardında konuşmalara geçildi.

BAŞKAN DEMİR; ‘TİCARİ SORUN YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ SORUNLARINI ÇÖZEBİLECEK’

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir açılış konuşmasında katılımcılara davetlerine icabetlerinden ötürü teşekkür etti, hoş geldiniz temennisinde bulundu.

Demir, şöyle konuştu:

“Tarihi Merkez Cumhuriyetin ilk vilayeti,Türk sanayi hamlesinin merkezi,kömürün, çeliğin, enerjinin başkenti Yeniden büyük Zonguldak heyecanı Filyos projesi (liman, endüstri bölgesi, serbest bölge)  doğalgaz müjdesi (540 milyar m3) 21 ayda enerjinin merkezi güçlenen lojistik altyapısıyla yeni sanayi yatırımları sektörel çeşitlilik atılımlarında sürecin aktörü ZTSO oldu.

Üyelerimize; ihracat, istihdam, markalaşma, ar-ge inovasyon, genç girişimci, kadın girişimci, sivil toplum kuruluşu , yaşam kalitesi arttırma , gıda tarım ve hayvancılık sektörü, oda hizmet ödülleri olmak üzere 10 kategoride toplam 91 başarılı iş insanı açılışını gerçekleştireceğimiz ztso tahkim ve arabuluculuk merkezi sayesinde ticari uyuşmazlık yaşayan üyelerimizin sorunlarını çözecek, zamandan tasarruf edecek ve adliye yükünü azaltacağız.”

HİSARCIKLIOĞLU; ‘ARABULUCUKLA SORUN 3 AYDA ÇÖZÜLEBİLECEK’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, aracılıkla sorunların 3 ayda çözülebileceğini ifade ederek, “artık asırlık bir kurum var. Zonguldak tarihi önem taşıyan çalışmalar yapmaktadır. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı üyelerine 5 yıldızlı otel konforu veriyor. Metin Demir Başkanımızın çok büyük projeleri var. Kendisi ayrıca benim ayrıca Ankara’da da mesai arkadaşımız. Kendisinin tecrübesinden bilgisinden bizzat ben faydalanıyorum. Türkiye’nin saniyeleşmesinde başladığı kent Zonguldak. İlk Demir Çelik fabrikamız KARDEMİR kuruluyor Erdemir geliyor Türkiye’nin saniyeleşmesinde Zonguldak’ın öncüleşmesinde geliyor. Filyos projesinde Metin Başkanımızın takibi sonucunda hayata geçiyor. Yeni kurduğumuz 5.bölge Gökçebey OSB buna işaret etmektedir. Zonguldak yeniden cazibe merkezi haline geliyor. Bizlerde sizlere Ankara’da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Toplum 3 bin üyemize kefalet desteği verilmektedir. Dünya’da ilk ve tek bir oda sistemi var kendi üyesine kefil oluyor. Bundan büyük hizmet mi olur. Zonguldak önemli üretim potansiyeli. 90 bin 4 bin üreni analiz ettik. Zonguldak Türkiye’de 24 üründe üretim birinci. İki tüccarsın arasında sıkıntı olurda odaya geliyoruz. Arabuluculara.  Arabuluculuk tahkimle 3 ayda anlaşılıyor. Yıllardır süren mahkemelerden kurtulmuş olacağız. Odalar birliği olarak daha önce Zonguldak’a okul yaptırmıştık. Bilmek için eğitim lazım. Eğitime yapılan eğitimle zarar etmezsin. 81 ilde okul projemiz vardı onu bitirdik. Zonguldak ve ilçelerine 4 tane okul yapma kararı aldık” diye konuştu.

Programın son bölümünde protokol üyeler tarafından  91 girişimciye çeşitli dallarda plaket takdim edildi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48