" TOKİ BASIN SİTESİ İÇİN START VERDİK’’

" TOKİ BASIN SİTESİ İÇİN START VERDİK’’

ZGC- EGD VE AGD OLMAK ÜZERE GAZETECİLERİN KONUT SAHİBİ OLMA ADINA İKİNCİ ETAP PROJE STARTI VERİLDİ Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC ) Başkanı Derya Akbıyık, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği ( EGD ) Başkanı Şafak Erel, Alaplı Gazeteciler Derneği( AGD ) Başkanı Doğan Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri TOKİ Basın Sitesi için Gülüç Beldesindeki hazineye ait belediyeye tahsisli alanı inceledi. ZGC Başkanı Akbıyık, EGD Başkanı Erel, AGD Başkanı Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte makamında görüşen Başkan Demirtaş, Basın Sitesi projesinin kendi beldesinde hayata geçirilmesinden büyük bir memnuniyet duyacağını ifade etti. Cemiyet ve Dernek Başkanları Gülüç Belediye Başkanı Demirtaş’ın gösterdiği toplamda on dönüm, imar alanı ile sekiz dönüm , beş kat imarlı ve yeşil alanları olmak üzere deniz manzaralı, ilçe merkezine yakın, belediye sınırları içerisindeki arsayı i üzerinde yerinde uzmanları el birlikte inceleme yaptı.

Gazeteciler başkan ve yöneticileri ile görüşen Başkan Demirtaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle ziyaretinizden dolayı tüm cemiyet ve dernek başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. TOKİ Basın Sitesi projesinin Gülüç’te hayata geçirilmesini çok isterim. Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım. Gerekli çalışmaları bundan sonra birlikte yapıp projenin hayata geçirilmesi için çalışacağız.” Dedi. Başkan Akbıyık, Zonguldak il merkezinde ilkinin gerçekleştirdiğimiz TOKİ basın sitesinin inşallah ikinci etaplarını gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda Gülüç Belediye başkanımız Sayın Demirtaş’ın bizlere önerdiği yerle ilgili bugün gerekli keşfi yaptık. Beğendik. Başkanımız önümüzdeki hafta Ankara’da bu arsa ile ilgili şehir plancısı ile görüşecek, imar durumu ve zemin etütleri ile ilgili bizlere daha detaylı belgeli bilgiler verecek. Bugün için yerin genel durumunu , imarını, kroki durumunu aldık. Başkan’a destekleri adına teşekkür ediyoruz. Dedi.

Başkan Erel ise, Basın Sitesi için belirlenen arazide yaptıkları incelemelerin ardından açıklamada bulundu. Basın emekçilerinin ev sahibi olması noktasında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Alaplı Gazeteciler Derneği ile birlikte çalışma yürüteceklerini ifade etti. Başkan Erel konuşmasında, “Görev süremiz içerisinde yapacağımız en önemli proje elbette basın emekçisi üyelerimizi ev sahibi yapmak. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Derya Akbıyık, bu projeyi daha önce Zonguldak’ta hayata geçirmişti. Şimdi de Ereğli’de benzer bir projeyi hayata geçirmek için birlikte çalışıyoruz. Gülüç’te bugün incelediğimiz 8 dönümlük arazi çok güzel. Desteklerinden dolayı Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’a teşekkür ediyoruz.” Dedi. Başkan Bostancı ise Zonguldak, Ereğli ve Alaplı olarak önemli bir projeye imza atıyoruz. Gülüç olması bizler adına çok önemli ve değerli. Projemiz bugün için olumlu gidiyor. Gelecek adına müjdeleri üyelerimize vereceğiz .dedi.  KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU’’ BASIN SİTESİ PROJESİ HEYECAN VERİYOR’’

Gazeteciler başkan ve yöneticileri daha sonra Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti. ZGC-EGD VE AGD TOKİ Basın Sitesi ile ilgili gazeteciler ile görüşen Kaymakam Çorumluoğlu, projeden heyecan duyduğunu ifade etti. Milli Emlak Müdürlüğü yetkililerini çağırarak arazinin TOKİ’ye devri konusunda talimat veren Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında, “Basın Sitesi projesine olumlu bakıyorum. Bu proje bizi de mutlu eder. Sosyal donatılarla güzel bir site olacağına inanıyorum. Ayrıca projenin her geçen büyüyen Gülüç beldemizde olmasını elbette isterim. Cemiyet ve dernek başkanlarının çalışmalarını takip ediyorum, başarılı ve amaca hizmet eden her çalışmanın yanındayız, gazetecilerin konut sahibi olması çok önemli ” dedi.

AKBIYIK ‘’ TOKİ BASIN SİTESİ İÇİN START VERDİK’’
Proje ile ilgili Kaymakam Çorumluoğlu’ na detaylı bilgiler veren Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık açıklamasında, “Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti, Ereğli Gazeteciler Derneği ve Alaplı Gazeteciler Derneği birlik beraberliğinde TOKİ Basın Sitesi 2. Etabı başlatıyoruz. Gülüç sınırları içerisinde 8 dönüme yakın arazinin yerinde keşif yaptık. İmar planlarını teslim aldık. Yaklaşık 110 dairelik projede zemin etütleri ile yeni planları ile ilgili bilgileri Gülüç Belediye Başkanımızdan alacağız. Zonguldak olarak, il ve ilçelerimiz Alaplı ve Ereğli’deki gazeteci meslektaşlarımızı konut sahibi yapmak istiyoruz. Projede bizlere yardımcı olan ve destek veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür ediyoruz. Sayın Kaymakamız sizler bizlere ilk günden destek verdiniz. Daha önce Ereğli ilçe merkezinde iki önemli yerde inceleme yaptık. Fakat orada ki işlemler daha uzun süreceğe benziyor. Bugün Gülüç ilçesinde arazinin Hazine’ ye ait olması nedeniyle kaymakamlık olarak milli emlak müdürlüğü uhdesinde. Sayın Kaymakamım gerekli talimatları verdiniz teşekkür ediyoruz ve işlemler yapılıyor. Heyetimiz adına şükran duyuyoruz. dedi.

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK ‘’BASIN SİTESİ ÇOK ÖNEMLİ PROJE ’ Daha sonra Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı da ziyaret eden cemiyet ve dernek başkanları ve heyet ,le birlikte yapılan görüşmede, başkan Akbıyık , cemiyet ve dernekler olarak amacımız gazete ve gazetecilere hizmettir. İl ve ilçe başkanlarımız ile birlikte çalışmalarımızı yoğun sürdürüyoruz. Zonguldak’ta başardığımız projeden sonra inşallah Ereğli Gülüç Beldesinde başarılı oluruz.” İfadelerini kullandı.

Başkan Posbıyık, yapılan projenin çok önemli olduğunu, yerinin ise mükemmel olduğunu, hemen girişimlerin süratle yapılmasını ve sonuç alınmasının öneminden söz etti. Posbıyık, yapılan çalışma ve projenin çok değerli ve önemli olduğunun altını çizerek, gazetecilerin konut sahibi olmasının da çok önem arz ettiğini vurguladı. Cemiyet ve dernek başkanlarına başarılar diledi. Yapılan ziyaretler toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Ziyarette Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC) onur kurulu başkanı Şaban Yılmaz’ da yer aldı. TOKİ 2. Etap basın sitesi için önümüzdeki yakın günlerde ilçe ve belde merkezinde heyet olarak tekrar bir araya gelinecek. Son durum konuşularak, dosyanın tüm eksikliklerinin tamamlanması görüşülecek.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48