Tünellerde sona doğru!

Tünellerde sona doğru!

AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Zonguldak’ın ulaşımını rahatlatacak diyerek Kilimli – Zonguldak arası yapılan sahil yolunu ve tünel projelerini paylaştı.

Avcı, Mithatpaşa Tünelleri projesinin bitimine 45 gün kaldığını duyurdu.

İşte Muammer Avcı’nın o açıklaması:

“Zonguldak merkezimizi, İkinci makas mevkiinde bulunan K-1 farklı seviyeli köprülü kavşağı ile başlayıp, 4 sıralı tünel ve bölünmüş yollarla Kilimli ilçemize bağlayacak olan projenin, tamamlanmasına 45 gün kaldı.

Cumhurbaşkanımızın daimi talimatları ile takibini gerçekleştirdiğimiz projede, tünel içlerindeki,  aydınlatma, elektromekanik işler, fiber kablo serimi, sensörler, havalandırma fan motorları, gabarilerin montajı aşamasına gelinmiştir. Yine mevcut serimi yapılan Bitüm alaşımlı sathi kaplama asfaltın, binder ve son aşınma katının serimine 17 Kasım 2021 çarşamba günü başlanacaktır. Diğer yandan projenin tamamında yapılan  peyzaj, çevre düzenlemeleri, şevler ve tünellerin giriş ayna düzenlemeleri devam etmektedir.

Zonguldak’ımıza olan sevdamızı, yürüyen, biten, başlayacak olan projelerimizle göstermeye devam edeceğiz. Bu projemizide, 31.12.2021 tarihinde bitirme hedefimiz devam etmekte olup, çalışmalar planladığı hız ve  zamanlama ile devam etmektedir. Halkımızın bilgisine arz ederiz. “

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48